یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزرا به وزارتخانه خود اشراف کامل داشته باشند

خطیب جمعه تهران: نخبگان مصر جلو کشتار مردم را بگیرند

danesheroz1 مرداد ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
خطیب جمعه تهران: نخبگان مصر جلو کشتار مردم را بگیرند

دانش روز: خطیب نماز جمعه تهران اشراف دقیق وزرا و همچنین گماردن مسئولانی از خودشان در مجموعه های مدیریتی برای رصد رفتار کارکنان در قبال مردم را به وزیران جدید کابینه توصیه کرد و گفت: وزرا دقت و اشراف کامل بر زیرمجموعه خود داشته باشند و از افرادی مورد اعتماد، دلسوز، صادق، بی طرف و در عین حال ناشناس استفاده کنند تا این افراد بر کارکنان نظارت کنند و ببینند آیا مردم از رفتارشان راضی هستند یا نه؟

به گزارش دانش روز،  آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران که به موضوع تشکیل کابینه جدید و توصیه‌هایی به وزرای دولت یازدهم اختصاص داد با اشاره به جلسات متعدد بررسی رای اعتماد وزرای پیشنهادی در مجلس، گفت: مجلس در تشکیل دولت خوب عمل کرد و بحث ها و انتقادها در فضای آزاد با توجه به خواسته های مردم بیان شد.

وی با تشکر از رسانه ملی برای انعکاس جلسات رای اعتماد، گفت: با این کار رسانه ملی مردم با متن و محتوای مذاکرات برای تشکیل کابینه جدید آشنا شدند.
آیت الله موحدی کرمانی در ادامه در چند توصیه به دولت آینده برگرفته از سیره اهل بیت (ع)؛ به موضوع حکومت اسلامی اشاره و اضافه کرد: حکومت اسلامی مهمترین مسئله و حیات دین ماست به گونه ای که امام باقر (ع) با برشمردن نماز، روزه، زکات، حج و ولایت به عنوان ارکان اسلام مهمتر از همه را ولایت دانسته اند.
امام جمعه موقت تهران افزود: پیاده شدن حکومت اسلامی به طور مستقیم به ولایت بر می گردد که خوشبختانه در کشور ما این امر با سقوط حکومت طاغوت و تشکیل حکومت اسلامی تحقق یافت.
آیت الله موحدی کرمانی دیگر توصیه خود را توجه وزرا به شناخت مسئولیت زیرمجموعه خود و همچنین جایگاه وزارت در نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: بدانید جایگاه تان بسیار رفیع و مسئولیت تان بسیار سنگین است بنابراین باید ابتدا وظایف خود را بشناسید و در شناخت وظایف عهدنامه مالک اشتر و همچنین در شرایط کنونی وصایای امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری راهگشاست.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته هر اندازه از مقام ولایت تبعیت کردیم بر مشکلاتی که از ناحیه دشمنان علیه ملت ایران وارد می شد موفق شدیم چیره شویم و موانع را برطرف کنیم.
آیت الله موحدی کرمانی گفت: توصیه دیگر به وزرا این است که در پایان هر روز محاسبه نفس کنند و ببینند چقدر در یک روز به وظایف خود عمل کرده اند.

وزرا از افرادی صادق و در عین حال ناشناس استفاده کنند

خطیب نماز جمعه تهران اشراف دقیق وزرا و همچنین گماردن مسئولانی از خودشان در مجموعه های مدیریتی برای رصد رفتار کارکنان در قبال مردم را دیگر توصیه خود بیان کرد و گفت: وزرا دقت و اشراف کامل بر زیرمجموعه خود داشته باشند و از افرادی مورد اعتماد، دلسوز، صادق، بی طرف و در عین حال ناشناس استفاده کنند تا این افراد بر کارکنان نظارت کنند و ببینند آیا مردم از رفتارشان راضی هستند یا نه؟
وی گفت: دیگر توصیه ام به وزرا این است که طبق سفارش امام علی (ع) به مالک اشتر، با مردم بسیار مهربان و خادم آنان باشند و به مراجعات و نامه های تک تک آنان توجه کنند.
آیت الله موحدی کرمانی خاطر نشان کرد: اگر به خواسته ها و مراجعات و حتی درخواست های فردی مردم در قالب نامه ها بی توجهی شود و به درخواستشان رسیدگی نشود تزلزل پیش خواهد آمد.
امام جمعه موقت تهران افزود: مسئولان همواره باید ارتباط مستمر با مظلومان و پابرهنگان و فقرا داشته باشند چرا که در این زمینه مسئولیت دارند.
آیت الله موحدی کرمانی گماردن افراد لایق در مسئولیت ها را توصیه دیگر خود به دولت و اعضای کابینه بیان کرد و گفت: یکی دیگر از عوامل سقوط، سپردن مسئولیت ها به افراد نالایق و مقدم شدن نااهلان بر شایستگان است بنابراین مبادا مسئولان در واگذاری پست ها و جایگاه ها غفلت کنند بلکه باید از شایسته ترین، پاک ترین، کارشناس ترین و ولایتی ترین افراد در مسئولیت ها استفاده کنند.
خطیب نماز جمعه تهران در توصیه ای دیگر به اعضای کابینه، توجه دقیق و استفاده صحیح از بیت المال را یادآور شد و گفت: در این زمینه باید دقت بیشتری صورت گیرد.
وی در توصیه پایانی توجه به قانون گرایی را ضروری دانست و خطاب به وزرای دولت جدید، گفت: مبادا توصیه هایی که از سوی برخی به شما می شود باعث شود تا از مسیر قانون منحرف شوید و رابطه را بر ضابطه حاکم کنید مگر این که توصیه ها و نامه ها سفارش به عدل باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روزها و شب های معنوی ماه مبارک رمضان گفت: همه تلاش کنیم روحیات معنوی کسب شده در ماه مبارک رمضان را با توجه مستمر حفظ کنیم.

نخبگان مصری جلوی کشتار فجیع مردم را بگیرند

آیت الله  موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران هم با اعلام اینکه آن چه در کشور مصر اتفاق افتاده، همه ما را به شدت متاثر کرده است، افزود: از این رو نخبگان سیاسی، علمی، دینی این کشور باید هر چه زودتر فکری کنند و جلوی این کشتار فجیع گرفته شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر ارتش مصر وجهه مردمی خود را به کلی ازدست داده است و در برخی جا ها گروه های مردمی به جان هم افتاده اند که این نتیجه ای جز کشته و زخمی شدن افراد بیشتر ندارد بنابراین باید هرچه سریعتر جلوی خونریزی ها و دخالت قدرت های بیگانه در این کشور گرفته شود.
امام جمعه موقت تهران یادآور شد: قدرت های بیگانه خود عامل ناامنی در کشورها هستند از این رو نباید بهانه ای به دست ابرقدرت ها بیفتد که با دخالت نظامی در کشور ها به بهانه تامین امنیت، بلای جان مصری ها شوند.
آیت الله موحدی کرمانی در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه به ۶۵ سال اشغال رسمی فلسطین اشاره کرد و گفت: در این سال ها، مردم فلسطین پیوسته گرفتار ظلم و جور هستند و عجیبتر آن است که مدعیان دروغین حقوق بشر و دموکراسی به آن اعتنایی ندارند و از اقدامات رژیم صهیونیستی حمایت می کنند.
وی با یادآوری جنایت رژیم صهیونیستی در «دیر یاسین» که در دهم آوریل ۱۹۴۸ رخ داد، افزود: قوای مسلح صهیونیست ها به این روستا حمله کرد و‌۲۵۰ نفر از اهالی آن را کشت.آنها پس از ارتکاب جنایاتی مانند بریدن دست، دریدن شکم ها، کندن گوش و بیرون آوردن چشم ها،‌کشته ها و زنده ها را مثله کردند و اجساد را به چاه ریختند.
وی خاطرنشان کرد که نماینده اعزامی صلیب سرخ در آن سال جرات نکرد این جنایت را گزارش کند و ‌فقط نوشت که وضع این دهکده خیلی وحشتناک بود.
آیت الله موحدی کرمانی با یادآوری جنایت مشابه صهیونیست ها در روستای «ناصر الدین» گفت: شرم آور است، این جانیان فلسطینیان را به مذاکره و سازش دعوت می کنند.

مردم واقعی فلسطین بیدارهستند

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: مردم واقعی فلسطین بیدارهستند و مذاکره ای را که به نام آن ها انجام می شود ، رد می کنند. مردم توجه دارند که سازش یعنی دزد و قاتل را به رسمیت بخشیدن و به آن ها مدال دادن است.فلسطینی ها دیگر فریب نمی خورند و آن کسی راکه به نام آن ها در جلسات سری می نشیند و مذاکره می کند ، نماینده خود نمی دانند.
آیت الله موحدی کرمانی، نهضت فلسطین را نهضتی خالص و برگرفته از انقلاب اسلامی ایران معرفی کرد و افزود: فلسطینیان با بهره گیری از این الگو، هر نوع فشار را تحمل می کنند و منطق آن ها برمبنای هیهات من الذله است .
وی گفت : سی ام مرداد ماه سالروز به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی است.در این روز مسجد الاقصی به دست جانیان صهیونیستی به آتش کشیده شد و از این رو در تقویم ما به نام روز مسجد نام گذاری شده است.
امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت انفجار دیروز لبنان گفت: این انفجار دل ها را داغدار کرد و بر غم ها افزود.
آیت الله موحدی کرمانی در ادامه سخنان خود به سالروز تخریب قبرستان بقیع اشاره کرد و افزود: در این ایام، بارگاه ائمه بقیع به دست جنایتکاران وهابی تخریب شد،‌ مصیبت بزرگی بود که جهان اسلام و تشیع را داغدار کرد.
وی گفت : این بدبخت ها خیال می کنند که با این کارها می توانند نور اهل بیت(ع ) را خاموش کنند در حالی که قبور نورانی اهل بیت(ع) در دل های مردم جای دارد.

منبع:پانا

 

 

 

جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰
کد خبر : 51025
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »