سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خطر مسمومیت در چادرهای مسافرتی

danesheroz1 فروردین ۱, ۱۳۹۳ ۰
خطر مسمومیت در چادرهای مسافرتی

دانش روز: دانشگاه علوم پزشکی قم در مورد افزایش مسمومیت با گاز منواکسید کربن در چادرهای مسافرتی هشدار داد

به گزارش دانش روز، روابط عمومی این دانشگاه روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد: متاسفانه به رغم تمام هشدارهای دستگاه های امدادی در خصوص خطر مسمومیت با گاز منواکسید کربن همچنان این آمار روبه افزایش است و در ۲۴ ساعت (از ساعت ۸ صبح بیست و نهم ۹۲تا ۸ صبح اول فروردین ۹۳) متاسفانه ۷ نفر به علت عدم رعایت نکات ایمنی دچار مسمومیت با گاز منواکسیدکربن شدند.

آمار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شب گذشته در استان مربوط به استفاده از وسایل گرمایشی در فضای بسته چادر مسافرتی و نیز داخل کابین خودرو بوده است که خوشبختانه ۳ تن از مسمومین در محل درمان سرپایی شدند و ۴ نفر دیگر پس از دریافت خدمات اولیه درمانی از سوی کاشناسان اورژانس۱۱۵ جهت تکمیل مراحل درمانی به مراکز درمانی منتقل شدند.

سردرد، سرگیجه، تهوع،استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تاری دید، فلج شدن عضلات از جمله عضلات تنفسی و نهایتا اغما و مرگ از نشانه های مسمومیت با گاز مونواکسید کربن است.

دانشگاه علوم پزشکی قم توصیه کرد که در صورت مشاهده موارد مسمومیت با گاز منو اکسیدکربن نخستین و مهم ترین اقدام برای نجات فرد مسموم، رساندن اکسیژن (هوای تازه) به وی و تماس با اورژانس ۱۱۵ است.

استان قم محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور و سالانه بویژه در مناسبت های مذهبی، ایام خاص و تعطیلات نوروز پذیرایی میلیون ها زائر و مسافر بشکل اقامتی و عبوری است.

جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۰
کد خبر : 99905
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »