پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خطر عینک دودی های غیر استاندارد برای بچه ها!

danesheroz2 تیر ۱, ۱۳۹۲ ۰
خطر عینک دودی های غیر استاندارد برای بچه ها!

دانش روز: متاسفانه این روزها هدف بسیاری از والدین از خرید عینک افتابی برای فرزند خود، محافظت چشم او در برابر نور آفتاب نیست بلکه عینک را به عنوان وسیله تزئینی برای بهتر شدن تیپ فرزندانشان تهیه می کنند

به گزارش دانش روز،  این گروه از والدین باید توجه کنند عینک های آفتابی غیراستاندارد و نامناسب، نه تنها اشعه های مضر نور آفتاب را به خوبی جذب نمی کنند، بلکه می توانند باعث گشاد شدن مردمک چشم در برابر تابش نور آفتاب هم بشوند.چنین اتفاقی به دلیل تیره بودن شیشه این عینک های غیراستاندارد رخ می دهد.
شیشه ها یا طلق های برخی عینک دودی های غیراستاندارد باعث به هم ریختگی تصویر محیط در دید فرد می شوند، یعنی کیفیت تصویر را در چشم انسان خراب می کنند و به این ترتیب زمینه ایجاد سردرد و تشدید میگرن را فراهم می آورند.
مردمک چشم بچه ها تنگ تر از بزرگسالان است:
به طور کلی استفاده از عینک آفتابی برای افراد عادی که رفت و آمدهای معمولی در سطح شهر دارند هیچ ضرورتی ندارد این موضوع در مورد بچه ها بیشتر صدق می کند.یعنی بچه ها اصلا نیازی به استفاده از عینک دودی ندارند. مردمک چشم بچه ها تنگ است به همین دلیل نور زیادی در اثر تابش آفتاب به داخل چشم آنها نفوذ نمی کند.از طرف دیگر چشم بچه ها به گونه ای است که معمولا در بیشتر موارد در حالت نیمه بسته قرار دارد این اثر هم می تواند از چشم آنها در برابر نور شدید آفتاب محافظت کند.
نکته: اگر قرار است برای خودتان یا فرزندتان عینک دودی بخرید بهتر است شیشه آن بزرگ باشد تا حداقل بتواند از تابش اشعه ماوراء بنفش نور آفتاب به پوست نازک و حساس اطراف چشم پیشگیری کند.
منبع: هفته نامه سلامت
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۲
کد خبر : 30656
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »