شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: ویژه اول مهر: خاطره اولین روز مدرسه مدیر کل اوقاف استان البرز:

خشونت خانم معلم همچنان در ذهنم است

danesheroz1 مهر ۱, ۱۳۹۳ ۰
خشونت خانم معلم همچنان در ذهنم است

دانش روز: به مناسبت روز اول مهر به سراغ مدیر کل اوقاف استان البرز رفتیم و از او در مورد اولین خاطره وی از مدرسه سوال کردیم.

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین صالحی در یادآوری خاطرات جالب اولین روز مدرسه اش در گفتگو با دانش روز گفت: متولد سال ۵۶ بوده در سال ۱۳۶۱ به کلاس اول رفتم. خاطراتی که از کلاس اول دارم معمولا با شیرینی های خاصی همراه است.

ما دو معلم داشتیم که یکی از آنها آقا و دیگری خانم بود. مهربانی های آقای معلم همراه با خشونتی که خانم معلم داشت و در واقع زن و شوهر هم بودند. هنوز هم با این سن برای من جای سوال است که خانم ها معمولا مهربانند پس چرا معلم کلاس اول من اینقدر خشونت داشت؟

با توجه به اینکه ما در روستا درس می خواندیم و معلم ها نیز اکثرا در مدارس ساکن می شدند باید فضای خاصی بوجود می آمد اما اینگونه نبود و من هنوز این خاطره را در ذهن دارم.

آقا و خانم کیانی معلم کلاس اول من بودند، بعد از گذشت ۳۰ سال بسیار دوست دارم آنها را ببینم چون از شیراز برای تدریس آمده بوند لذا دیگر توفیق دیدار انها را نداشتم. یکی از مواردی که بسیار مایلم محقق شود دیدار آنهاست. من در ایلام و در دبستان شهید علی صالحی درس خواندم.

زمانیکه در مدرسه بودم مصادف با جنگ ایران و عراق بود و با هر حمله دشمن مدارس ما تعطیل می شد و برای ما که نمی دانستیم چه مصیبتی است و شیرینی خاصی داشت.

لازم به ذکر است حجت الاسلام محمد صالحی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان همدان بوده و سال گذشته به سمت مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز منصوب شد..

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۲:۰۰
کد خبر : 130258
بازدیدها: 1,982

پاسخی بگذارید »