پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس اتحادیه مشاوران املاک

خرید و فروش مسکن مهر منع قانونی ندارد/ بازار سیاهی در کار نیست

danesheroz دی ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک گفت: خرید و فروش مسکن مهر منع قانونی ندارد و معاملات در حدی نیست که به بازار سیاه بیانجامد.

مصطفی قلی خسروی  درخصوص خرید و فروش مسکن مهر اظهار کرد: خرید مسکن مهر حقی است که برای خریدار ایجاد می کند و می تواند بر اثر ضرورت آن را معامله به فروش برساند و منع قانونی ندارد.
خسروی افزود: اگرچه وزیر راه و شهرسازی تاکید کرده است من راضی نیستم اما کسانیکه مسکن مهر را خریداری کردند با توجه به پولی که پرداخته اند دولت برای آنها حق دخل و تصرف قایل شده که می توانند ملک خود را بفروشند.
رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در پاسخ به اینکه خرید و فروش مسکن مهر می تواند به نوعی بازار سیاه تبدیل شود، بیان کرد: حجم معاملات صورت گرفته در مسکن مهر و مناطقی که ذکر می کنند در حدی نیست که بتواند به بازار سیاه بیانجامد.
تعدد مشاوران املاک در شهرک های جدید وابسته به اتحادیه آنهاست
خسروی درباره افزایش مشاوران املاک در شهرک های تازه تاسیس نیز توضیح داد: البته این موضوع که مشاوران املاک تحت نظر اتحادیه کشوری هستند اما اینکه در هر منطقه از شهرک ها چه تعداد مشاور املاک و یا سایر صنوف وجود داشته به اتحادیه و کمیسیون عمران شهرک مورد نظر بستگی دارد و هر کمیسیون در هر شهرستانی می تواند در این زمینه تصمیم گیری کند.
قانون فاصله مکانی مشاوران املاک الزامی است


وی افزود: بر اساس آنچه که از ۱/۷/۱۳۹۱ توسط اتحادیه کشوری مشاوران املاک به تصویب رسیده در تمامی شهرها در یک محدوده مکانی فاصله مشاوران املاک نباید کمتر از ۱۵۰ متر باشد.
خسروی توضیح داد: البته مشاورانی که پیش از به تصویب رساندن این قانون با کمتر از فاصله یاد شده فعالیت می کردند منعی برای ادامه کار خود ندارند و این قانون از تاریخ یاد شده لازم الاجرا است.

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۴
کد خبر : 3823
بازدیدها: 254

پاسخی بگذارید »