پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خرید هوشمند با پوشیدن کفش پاشنه بلند!

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
خرید هوشمند با پوشیدن کفش پاشنه بلند!

دانش روز: نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد پوشیدن کفش های پاشنه بلند موجب می شود زنان علاوه بر آنکه تمرکز خود را روی حفظ تعادل شان افزایش دهند، ولخرجی نیز نکنند

 به گزارش دانش روز، پژوهشگران دانشگاه بیرگهام یانگ انگلیس دریافته اند زنانی که کفش های پاشنه بلند به پا می کنند بر روی خرید کردن دقت بیشتری به خرج داده و انتخاب های بهتری را در فروشگاهها صورت می دهند.

جفری لارسون استاد بازاریابی دانشگاه بیرگهام یانگ و مجری این تحقیقات می گوید: اگر فرد ولخرجی هستید و یا در خرید افراط می کنید شاید بهتر باشد کفش های پاشنه بلند به پا کنید.

وی کشف کرده است آنچه که موجب می شود ذهن بر روی حفظ تعادل متمرکز شود، انتخاب های خرید را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

نتایج این تحقیقات در حالی حاکی از فواید پوشیدن کفش های پاشنه بلند است که تحقیقات پیشین نشان داده است که کفش های پاشنه بلند اگر به صورت طولانی مدت استفاده شود موجب کوتاهی عضلات پشت ساق ها و دردهای شدید در همان ناحیه خواهد شد.

طبق بررسی های انجام شده، اگر خانم‌ها مدتی طولانی کفش پاشنه بلند به پا کنند، محور بدنشان بخصوص در ناحیه پا تغییر می‌کند؛ تغییر محور ساق پا سبب انقباض یا کشیدگی بیش از حد عضلات می‌شود و عدم استراحت عضلات درگیر، دردهایی مزمن را با خود به همراه می‌آورد.

پیروان این نظریه همچنین بر این باورند که تغییر محور بدن در ناحیه لگن و ستون مهره‌ها نیز اثرات نامناسب می‌گذارد و وقتی پاشنه از محور اصلی بالاتر رود، فشار کل بدن بر پنجه‌های پا وارد خواهد شد.

منبع:مهر

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱
کد خبر : 56727
بازدیدها: 329

پاسخی بگذارید »