پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در نقد مستند «رنگ واقعی مردم»؛

خدمت قابل تامل رسانه ملی به برخی سران فتنه

danesheroz دی ۹, ۱۳۹۱ ۰

در این مستند اشاره می شود که نزدیکان نامزدهای فتنه گر، قبل از انتخابات و حتی روز انتخابات، می گویند اگر نامزد مورد حمایت ما رأی نیاورد پس تقلب شده است و مردم به خیابان ها بریزند، اما این نکته در این مستند مورد اشاره قرار نمی گیرد که …  رسانه ملی طی مستندی علیه [&hellip

در این مستند اشاره می شود که نزدیکان نامزدهای فتنه گر، قبل از انتخابات و حتی روز انتخابات، می گویند اگر نامزد مورد حمایت ما رأی نیاورد پس تقلب شده است و مردم به خیابان ها بریزند، اما این نکته در این مستند مورد اشاره قرار نمی گیرد که …

 رسانه ملی طی مستندی علیه فتنه، تنها به نقش موسوی و کروبی اشاره کرد و به نقش دیگر عوامل فتنه هیچ اشاره ای نکرد. این اشاره نکردن ها آن جا معنا پیدا می کند که همین اشخاص و جدیداً هم برخی از خودی هایی که در سال ۸۸ مردم به آن ها اقبال داشتند، وقتی در مورد انتخابات سال آینده می خواهند صحبت کنند از انتخابات آزاد و سالم طوری دم می زنند که انگار انتخابات های قبلی نظام، غیر سالم و غیر آزاد بودند. امیدواریم این مستند به زودی های زود تکمیل شود و ابعاد مذکور هم به آن اضافه شود، چرا که ریاکاران و منافقان و خودفروختگان و … را نباید مجال تکرار فتنه داد، فتنه ای که اگر هاشمی رفسنجانی و نامه ی بی سلام و السلامش و سکوتش و مواضع دشمن شادکنَش نبود، در نطفه خفه شده بود …

 نهم دی ماه، از یاد هیچ کس نخواهد رفت. چه خانوادگان شهدای فتنه، چه حاضران در راهپیمایی نهم دی، چه دوستداران حضور در ان راهپیمایی که به هر دلیل نتوانستند در راهپیمایی حاضر باشند، چه فتنه گران و چه ساکتین فتنه و چه … کبک هایی که سر در زیرِ برفِ گذشتِ تنها سه سال از آن واقعه کرده اند و دم از دولت وحدت ملی(!!!) می زنند و شلنگ روی خود گرفته اند که مثلاً تطهیر بشوند!!! اما زهی خیال باطل …

در سال ۸۸ یکی از تأثیرگذارترین ابزارهای در اختیار نظام اسلامی برای روشنگری، رسانه ی ملی بود. البته فقط در حکم یک ابزار … و نه یک عامل انگیزه بخش برای دفاع از اسلام ناب محمدی. عامل انگیزه بخش اصلی، ایمان مردم به خداوند متعال و اسلام و قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت بود که البته در ارزیابی هر فرد و هر ارگان و هر جریان در اوضاع فتنه، میزان تطبیق با همان موازین ایمانی، میزان نمره ی اخذ شده ی هر کس و هر ارگان و هر جریان را مشخص می کند.

این مستند در افشاگری دست های پشت پرده ی دشمن در روزگار فتنه (البته با توجه به وجود برخی کاستی ها که می توانست رفع بشود) به صورت قابل قبولی فعال بود. اما روی صحبت در این نوشتار به سمت مستند «رنگ واقعی مردم» است که در روز هشتم دی امسال از شبکه ی یک سیما پخش شد. این مستند را می توان یکی از اقدامات مؤثر صدا و سیما که تا حد قابل قبولی در یادآوری حماسه ی نهم دی و تیز کردن شاخک های افراد عمداً فراموشکار (که با تطهیر اصحاب و عوامل اصلی فتنه و شلنگ تطهیر گرفتن روی آن افراد با مثلاً جوابیه -شما بخوانید تحمیدیه- خواندن مقابل نطق یک نماینده می خواهند راه ارتجاع در نظام اسلامی را باز کنند) مؤثر بود، دانست. از نقاط قوت این مستند می توان به کنار گذاشتن رودربایستی با چهره ی دو نامزد شکسته خورده ی فتنه گر، موسوی و کروبی، اشاره کرد. تبیین سلسله وار ماجراها و هر بار هم شاهد آوردن از بیانات امام خامنه ای از نکات بارزی بود که به قول معروف قند در دل بچه حزب اللهی ها آب می کند!!!

رنگ واقعی مردم

اما بزرگترین نقطه ی ضعف این مستند (که البته تأثیری بر قضاوت امت حزب الله که در نهم دی ماه ۸۸ حرف آخر خود را زدند ندارد) آهسته رد شدن از نقش هاشمی رفسنجانی و فرزندان و همسرش در این فتنه است. برای مثال در این مستند اشاره می شود که نزدیکان نامزدهای فتنه گر، قبل از انتخابات و حتی روز انتخابات، می گویند اگر نامزد مورد حمایت ما رأی نیاورد پس تقلب شده است و مردم به خیابان ها بریزند، اما این نکته در این مستند مورد اشاره قرار نمی گیرد که این حرف از گلوی عفت مرعشی، همسر اکبر هاشمی رفسنجانی بیرون آمده است! یا اینکه به نمازجمعه ی مختلط «سبزی ها» اشاره می شود ولی اینکه چه شد که سبزی های نمازجمعه ندیده (به قول خودشان نماز اولی ها!!!) به نماز جمعه آمدند، مورد اشاره قرار نمی گیرد؛ اینکه خطیب آن نماز، هاشمی رفسنجانی بود که پای فتنه گران به خاطر او به نماز جمعه باز شد، مورد اشاره قرار نمی گیرد! حضور فرزندان هاشمی رفسنجانی، مهدی و فائزه و سایرین(!) هم در انواع و اقسام راهپیمایی های به اصطلاح جنبش به اصطلاح سبز و سخنرانی فائزه هاشمی در دوم خرداد ۸۸، هیچ مورد اشاره قرار نمی گیرد! البته جاهای دیگری هم در این مستند مورد اشاره قرار نمی گیرد، مثلاً مواضع خاتمی و موسوی خوئینی ها و … که البته هرچقدر هم این دو نفر در فتنه گناهکار باشند، اگر حمایت های هاشمی رفسنجانی از آن ها نبود، هیچ غلطی نمی توانستند بکنند!

رنگ واقعی مردم

این اشاره نکردن ها آن جا معنا پیدا می کند که همین اشخاص و جدیداً هم برخی از خودی هایی که در سال ۸۸ مردم به آن ها اقبال داشتند، وقتی در مورد انتخابات سال آینده می خواهند صحبت کنند از انتخابات آزاد و سالم طوری دم می زنند که انگار انتخابات های قبلی نظام، غیر سالم و غیر آزاد بودند. امیدواریم این مستند به زودی های زود تکمیل شود و ابعاد مذکور هم به آن اضافه شود، چرا که ریاکاران و منافقان و خودفروختگان و … را نباید مجال تکرار فتنه داد، فتنه ای که اگر هاشمی رفسنجانی و نامه ی بی سلام و السلامش و سکوتش و مواضع دشمن شادکنَش نبود، در نطفه خفه شده بود …

گفتنی است؛ علاوه بر مهدی هاشمی که باید منتظر نحوه برخورد دستگاه قضا با وی باشیم، خواهر وی نیز در جریان فتنه ۸۸ دو مرتبه از سوی مقامات امنیتی بازداشت شد که اولین بار مدعی شد برای خوردن ساندویچ به خیابان آزادی و در معرکه اغتشاش گران حضور پیدا کرده، وی علت حضور دوباره اش در میدان ولیعصر(عج) و در فتنه صهیونیستی – امریکایی را خرید لباس اعلام کرده بود!!

فائزه هاشمی

همچنین تصویری از اغتشاش آفرینی و هتاکی وی به نظام از رسانه ملی پخش شد که فائزه در میان فتنه گران آنان را نسبت به ادامه آتش افروزی تهییج می نمود.

فائزه هاشمی

رنگ واقعی مردم

گفتنی است در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ آقای هاشمی رفسنجانی و خانواده وی به وضوح از میرحسین موسوی از سران فتنه حمایت کردند و خود او نیز در آخرین نمازجمعه‌ای که در تهران اقامه کرد و پس از آن در محافل خصوصی از دستگیری اغتشاشگران انتقاد نمود. این عملکرد آقای هاشمی و نامه بدون سلام وی به حضرت امام خامنه ای در ایام قبل از انتخابات و همچنین نقش برخی از اعضای خانواده وی در اغتشاشات بعد از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ باعث گردیده تا مردم و نیروهای ارزشی انتقادات زیادی به او و خانواده اش داشته باشند و دیگر هاشمی و خاندان وی در بین نیروهای انقلاب جایگاهی نداشته باشند به حدی که این امر موجب گردید که اعضای خبرگان رهبری او را از ریاست این مجلس کنار بگذارند و فرزند وی مهدی هاشمی نیز مدتها به خارج از کشور فرار کرده و در لندن به سر می برد و فائزه هاشمی نیز بعد از مدتها کش و قوس و جنجال نهایتا در دادگاه محکوم شد و به زندان اوین رفت.

فائزه هاشمی

متن کامل نامه تهدید آمیز و بدون سلام هاشمی رفسنجانی به حضرت امام خامنه ای در ایام قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم بدین‌شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه
متأسفانه اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه آقای احمدی‌نژاد در جریان مناظره با مهندس موسوی و مقدمه‌چینی‌های قبل و حوادث بعد از آن، خاطرات تلخ اظهارات و اقدامات منافقان و گروهک‌‌های ضدانقلاب در سالهای اول بعد از پیروزی انقلاب و نیز تهمت‌زدن‌ها در انتخابات ۸۴ و انتخابات مجلس ششم ولجن‌‌پراکنی‌های باند پالیزدار که در دادگاه محکوم شده را به نمایش گذاشت و از آنجا که بخشی از این اظهارات قبلاً در رسانه‌های دولتی و آتش تهیه آن در سخنرانی مشهد مقدس مطرح شده، ادعای اینکه مطالب او تحت تأثیر فضای مناظره گفته شده و فاقد برنامه‌ریزی قبلی است، پذیرفتنی نیست و گویا برای تحت‌الشعاع قرادادن گزارشهای مستند و مکرر دیوان محاسبات در خصوص مفقودالاثر بودن یک میلیارد دلار و ارتکاب چند هزار تخلّف در اجرای بودجه‌ها می‌باشد و شاید هم رقیب اصلی خود را افتخارات ربع قرن انقلاب اسلامی می‌داند.

ده‌ها میلیون نفر در داخل و خارج ناظر دروغ‌پردازی‌ها و خلافگویی‌هایی بودند که برخلاف شرع و قانون و اخلاق و انصاف، افتخارات نظام اسلامی‌مان را نشانه گرفته بود.

زیر سوال بردن تصمیمات بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تلاشهای امام راحل و مردم مسلمان و متعهد و روحانیت عظیم‌القدر که در نیم قرن گذشته با مجاهدت‌های خویش توانستند بنای باشکوه نظام اسلامی را ایجاد و مستقر و بالنده کنند، از این بدتر نمی‌شد. دوران مشعشعی که خود شما پشت سر امام(ره) در قامت مجاهد پیشتاز، رئیس‌جمهور و نهایتاً رهبری نظام نقش و مسئولیت‌های ممتازی به عهده داشته‌اید.

نقطه قابل توجه دراین تهمت‌ها این است که غیرمستقیم، مقام ولایت در زمان رهبری امام راحل و جناب‌عالی که هادی دولت‌ها بوده‌اید و با اظهارات صریح، مدیریت‌ها را مورد تأیید و تحسین قرارداده‌اید، نشانه گرفته است.

* * *

بعد از جریان شوم ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۹ با ارشاد امام و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، شهید مظلوم دکتر بهشتی و جناب‌عالی و اینجانب که در شعارهای مردمی به عنوان «سه یاور خمینی» شناخته شده بودیم، با همراهی نیروهای انقلابی و بخصوص نمایندگان متعهد مجلس اول و حزب جمهوری اسلامی توانستیم در جهت زدودن غبارهای ابهامات و سم‌پاشی‌ها اقدامات مؤثری انجام دهیم و امام راحل درد آشنا با تشکیل گروه حقیقت‌یاب و داور، بخشی از حقایق را آشکار ‌کردند. نتایج آن، آگاهی بیشتر مردم و رسوایی فتنه‌گران و در نهایت نجات کشور از خطری بود که دشمنان استکباری و ضد انقلاب طراحی کرده بودند.

البته اینجانب قصد ندارم که دولت موجود را مثل دولت بنی‌صدر معرفی کنم و یا سرنوشتی شبیه آن دولت را برای این دولت بخواهم، بلکه مقصود این است که باید مانع گرفتار شدن کشور به سرنوشت آن روزگار شد.

* * *

اینجانب برای پرهیز از آلوده‌شدن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات به تشنجات بیشتر، از عکس‌العمل فوری که مورد انتظار ملت است، خودداری کردم.

در مراسم بزرگداشت سالگرد امام(ره) به آقای احمدی‌نژاد گفتم که در اظهارات او خلاف‌گویی‌‌های فراوانی وجود داشته و ادعای کذب تماس تلفنی من با یکی از سران عرب و ادعای کارگردانی مبارزات انتخاباتی رقبا و اتهامات ناروا به جمعی از بزرگان نظام، از جمله جناب آقای ناطق نوری و فرزندان من و بدتر از همه زیرسوال بردن اقدامات امام راحل را یادآوری و پیشنهاد کردم با صراحت اتهام‌های نادرست را پس بگیرد که نیازی به اقدامات قانونی افراد و خانواده‌هایی که ناجوانمردانه و مظلومانه هدف تیرهای ناسزاگویی قرار گرفته‌اند، نباشد.

از صدا و سیما هم خواسته شد که فرصتی در اختیار طرفهای ذیحق براساس مقررات سازمان قرار دهد که از خود دفاع نمایند. گرچه در گذشته به بخشی از این اتهامات پاسخ داده شده و رئیس قوه قضاییه وقت جناب آقای یزدی در پایان کار ریاست جمهوری اینجانب، در عمل به اصل ۱۴۲ قانون اساسی رسماً اعلام پاکی و منزّه بودن خانواده رئیس‌جمهور و حتی کم‌شدن دارایی‌ها در دوران مسئولیت را نمودند، ولی تکرار اتهام تکرار جواب را می‌طلبد.

مع‌الاسف، این دو پیشنهاد خیرخواهانه عملاً پذیرفته نشده و رهبر معظم هم صلاح را در سکوت‌شان دیدند و بی‌شک جامعه و بخصوص نسل جوان نیازمند اطلاع از حقیقت است. حقیقتی که با اعتبار نظام و همدلی ملت ارتباط جدّی دارد و اگر محدود به حق چند نفر بود؛اقدام به نوشتن چنین نامه ای نمی کردم.

معتقدم جناب‌عالی بخوبی می‌دانید که اینجانب و بسیاری از بزرگان تأثیرگذار انقلاب و حتی خود جناب‌عالی از دوران مبارزه و سالهای اول انقلاب و در تعدادی از مقاطع مورد تهاجم افراد لاابالی و ضدانقلاب بوده‌ایم و همیشه صبورانه تهمت‌ها و اهانت‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم و در دور جدید تهمت‌ها و هجمه‌ها هم از حدود پنج سال پیش تاکنون دندان روی جگر دارم و بخاطر خداوند و مصالح انقلاب و کشور اندوه خویش را مکتوم می‌د‌ارم و از این جهت هم مورد گلایه بسیاری از دلسوزان اسلام و انقلاب و بستگانم قرار می‌گیرم ومهم این است که اینبار این تهمت‌ها توسط رئیس جمهور و در رسانه ملی مطرح شده است. البته در موقع مناسب انحرافات و حق‌کشی‌های ناگفته انتخابات و اعمال دولت نهم در اختیار مردم و تاریخ قرار خواهد گرفت،

تاریخ گواه است که اکثریت مردم متعهد و انقلابیمان کمتر تحت تأثیر خلاف‌گویی‌ها قرار می‌گیرند و دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است و نیز خوب می‌دانید که در جریان انتخابات جاری، تاکنون به خاطر مسئولیت‌های رسمی ام در رسانه هامطلبی به نفع یا ضرر افراد و جریانهای درگیر در انتخابات نگفته‌ام و در موراد ضروری به کلیاتی مبتنی بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌ها و سلامت انتخابات اکتفا کرده‌ام و رسماً گفته‌ام برنامه شرکت در انتخابات ندارم.

چهار نامزد موجود برای آمدن به صحنه با اطلاع از نظر و سیاست اینجانب از من نظر نخواسته‌اند و بعد از نامزدی هم از اینجانب درخواست حمایت نکرده‌اند و اگر هم در جلساتی بهم رسیده باشیم، چیزی جز همان کلیات فوق‌الذکر را از من نشنیده‌اند و اگر حزب یا گروهی در مورد جهت‌گیری در انتخابات نظر خواسته‌اند، گفته‌ام براساس آیین‌نامه خود عمل کنند و حقیقتاً آنها با تصمیم‌خودشان و همکارانشان در صحنه‌اند و عمل می‌کنند و انصافاً تهمت دست‌نشانده بودن آنان ستم و بی‌حرمتی غیرقابل توجیه است.

بجاست که به این حقیقت هم توجه شود که احتمالاً عوامل دولت از نظر اینجانب مطلعند که من ادامه وضع موجود را به صلاح نظام و کشور نمی‌دانم و خود جناب‌عالی هم از این نظر من مطلعید و دلایل آن را هم می‌دانید. ولی این نظر را رسانه‌‌ای نکرده‌ام و خود عوامل دولت در این مورد بزرگنمایی کرده‌اند که هدف بزرگنمایی در آن مناظره روشن شد.

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت که نمونه‌های آن را در اجتماعات انتخاباتی در میدانها، خیابانها و دانشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم.

اگر نظام نخواهد یا نتواند با پدیده‌های زشت و گناه‌آلودی مثل تهمت‌ها، دروغ‌ها و خلاف‌گویی‌های مطرح شده در آن مناظره برخورد کند و اگر مسئولان اجرای قانون نخواهند و یا نتوانند به تخلّف‌های صریح خلاف قانون در اعلان افراد به عنوان فاسد که فقط بعد از اثبات تخلّف در دادگاه قابل اعلان است، رسیدگی کنند و اگر فردی در موقعیت ریاست جمهوری بدون مراعات ‌شأن منصب مقدسش خود را مجاز به ارتکاب چنین گناهان کبیره و اخلاق‌شکن علیرغم سوگند به مراعات شرع و قانون بداند، چگونه می‌توانیم خود را از پیروان نظام مقدس اسلامی بدانیم؟

رهبری معظم انقلاب؛

اکنون که امام راحل (ره) آن پیر فرزانه و حلّال مشکلات و ملجاء همه و یار صبور و دیرینه هر دوی ما آیت‌الله شهید مظلوم دکتر بهشتی و بسیاری از همسنگران قدیم که یا به فیض عظمای شهادت رسیدند و یا به دیار باقی شتافتند ؛ در بین ما حضور ندارند، شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم. از جناب‌عالی با توجه به مقام و مسئولیت و شخصیتتان انتظار است برای حل این مشکل و برای رفع فتنه‌های خطرناک و خاموش کردن آتشی که هم اکنون دودش در فضا قابل مشاهده است، هرگونه که صلاح می‌دانید اقدام مؤثری بنمایید و مانع شعله‌ورتر شدن این آتش در جریان انتخابات و پس از آن شوید.

لذا در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل چوپر شد نشاید گرفتن به پیل

دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان

منبع: بی باک
شنبه ۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۷
کد خبر : 2165
بازدیدها: 284

پاسخی بگذارید »