جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خدمت به ایتام افتخار است

danesheroz مرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
خدمت به ایتام افتخار است

دانش روز: رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید خدمتگذاری به ایتام را قدر دانست، بسیاری از انسان‌های بزرگ و برجسته در طول تاریخ، یتیم بوده‌اند

به گزارش دانش روز ، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در جمع صمیمی خادمان، ایتام و خانواده‌های تحت پوشش خیریه سیدالکریم که در نیمه ماه رمضان در حسینیه شهدای بسیج برگزار شد، گفت: حضور در چنین جمعی از هدایای الهی است و باید خدمتگذاری به ایتام را قدر دانسته و این مادران باید به خود افتخار کنند چراکه خدا سرپرستی ایتام را بر عهده آنان نهاده و این جایگاه خلیفه اللهی است.
نقدی سخت‌ترین تنبیهات الهی را طبق قرآن کریم برای بی توجهی به ایتام عنوان و تصریح کرد: بسیاری از انسان‌های بزرگ و برجسته در طول تاریخ، یتیم بوده‌اند.
وی وجود پدر و مادر را برای رسیدن به کمالات کافی ندانست و اظهار داشت: در کشور ایران هم امام خمینی یک فرزند شهید بود که توانست انقلاب اسلامی ایران را به ثمر بنشاند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین با استناد به عبارت «لولاک لما خلقت الافلاک»، خاطرنشان کرد: اگر همه بشریت در یک کفه ترازو و پیامبر اسلام که یک یتیم بود در کفه دیگر ترازو باشند، قدر و ارزش آن یک نفر یتیم از همه بشریت سنگین تر است.
وی مهمترین کارها برای بالارفتن و شبیه امام و شهدا شدن را تزکیه نفس و اطاعت محض از ولایت دانست و بیان کرد: انسان یتیم اگر بخواهد و با خدا باشد، می تواند به بالاترین مقام های مادی و معنوی برسد چراکه خداوند نبود پدر را برای او جبران می کند.
نقدی سخنان خود را با قرائت این بیت شعر به پایان برد که، با یتیم گر نشستی روی خاک، شک مکن آنجا همان عرش خداست.
در این مراسم که با حضور ۳۰۰ نفر از ایتام و جمعی از خیرین برگزار شد، لوح تقدیر و جوایز ارزنده ای به آنها اهدا شد.

 

 

 

منبع: فارس

جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۴
کد خبر : 42603
بازدیدها: 241

پاسخی بگذارید »