یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خدمات مشاوره بهزیستی کرج یک هفته رایگان شد

danesheroz1 تیر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
خدمات مشاوره بهزیستی کرج یک هفته رایگان شد

دانش روز: همزمان با هفته بهزیستی که از ۲۵ ماه جاری آغاز شده خدمات مشاوره مراکز پیشگیری بهزیستی کرج به مدت یک هفته رایگان شد

به گزارش دانش روز،  سرپرست حوزه پیشگیری اداره بهزیستی کرج  گفت: خدمات مشاوره رایگان در این مراکز شامل مشاوره ژنتیک و اعتیاد است.

ˈطاهره نظم دهˈ افزود: با نهادینه کردن انجام مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج و قبل از بارداری و اهمیت دادن زوج های جوان به امر مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج می توان از بروز بسیاری معلولیت ها جلوگیری کرد.

وی ادامه داد: پیشگیری از اختلالات ژنتیک و مادرزادی جنبه های مختلف را در بر می گیرد که مشاوره ژنتیک هسته اصلی و بخش مهم این خدمات را تشکیل می دهد.

نظم ده با بیان اینکه اغلب بیماری های ژنتیکی درمان ندارند و ناتوانی و رنجوری ناشی از معلولیت در تمام عمر فرد مبتلا همراه اوست، افزود: ناشنوایی، نابینایی و عقب ماندگی ذهنی از مهمترین اختلالات ژنتیکی به شمار می آیند و اگر چه علت شایع آن، ازدواج فامیلی است اما موارد شیوع در ازدواج غیرفامیلی نیز کم نیست.

وی بهترین راه برای جلوگیری از تولد نوزاد بیمار، انجام مشاوره ژنتیک، بخصوص قبل از ازدواج و بررسی ژنتیک جنین طی دوران بارداری ذکر کرد و گفت: مشاوره ژنتیک با بالا بردن سطح اطلاعات و آگاهی مردم، نقش موثری را در پیشگیری از بروز معلولیت های ژنتیکی و مادرزادی به عهده دارد.

سرپرست حوزه پیشگیری بهزیستی کرج اظهار کرد: با افزایش بیماری های ژنتیک لزوم انجام مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج برای پیشگیری از این بیماری ها ضرورت دارد.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲
کد خبر : 38769
بازدیدها: 605

پاسخی بگذارید »