پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خدمات حمل و نقل عمومی کرج پاسخگو نیست/گزارش

danesheroz1 تیر ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
خدمات حمل و نقل عمومی کرج پاسخگو نیست/گزارش

دانش روز: به گفته شهروندان کرج، خدمات و امکانات ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر متناسب با رشد جمعیت منطقه طراحی و بهینه سازی نشده است

به گزارش دانش روز، به اعتقاد شماری از شهروندان ، بخش حمل و نقل عمومی اعم اتوبوس و تاکسی در کرج باید تقویت شود تا مردم استفاده از وسایل را جایگزین خودروهای عمومی کنند.

ˈمنصوره ترابیˈ شهروند ساکن حسن آباد کرج می گوید: وسایل نقلیه عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس خطوط مختلف کرج به تناسب جمعیت به کار گرفته نشده است.

وی گفت: در برخی خطوط ازدحام خودروهای عمومی بیشتر و دربرخی دیگر کم است و مردم در فصول گرما و سرما برای استفاده از این وسایل عمومی  دچار مشکل می شوند.

وی از کمبود اتوبوس در خط مترو – حسن آباد نام برد و افزود: ساکنان این منطقه برای رفت وآمد با وسایل نقلیه عمومی زمان زیادی در ایستگاهها

در انتظار می مانند.

ˈرضا یوسفیˈ از ساکنان اوج کرج گفت: سازمانهای اتوبوسرانی و تاکسیرانی کرج در سالهای اخیر اقدمات خوبی برای تقویت و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی این کلانشهر انجام دادند اما کافی نیست.

وی افزود: برخی تاکسی ها فرسوده هستند و می بایست از رده خارج شوند و از سوی دیگر وسایل سرمایشی و گرمایشی در خودروهای عمومی باید

مناسب سازی شود.

یوسفی بیان کرد: برخی خطوط از جمله خیابان شهید بهشتی با کمبود اتوبوس مواجه هستند و مردم با مسافربرهای خصوصی رفت وآمد می کنند.

وی گفت : در سالهای گذشته بارها شاهد حوادث ناگوار وناخوشایند در استفاده مردم از وسایل غیر از خودروهای عمومی در کرج بوده ایم .

این شهروند تاکید کرد: مناسب سازی وسایل نقلیه عمومی در کلانشهر میلیونی کرج علاوه بر کاهش ترافیک و افزایش استقبال مردم از این خودروهادر ارتقای ضریب امنیت مردم موثر است.

ˈرمضانعلی رنجبرˈ یک شهروند دیگر معتقد است که ناوگان حمل ونقل عمومی کرج اعم از تاکسی و اتوبوس باید خدمات بهتری به مناسبی به حاشیه های شهر داشته باشند.

وی گفت: برخی افراد خلافکار در حاشیه های شهر در قالب مسافربر شخصی امنیت خانواده ها را به خطر می اندازند.

رنجبر اظهار کرد: مردم انتظار دارند خدمات حمل ونقل عمومی به صورت فراگیر و عادلانه در کرج انجام شود.

ˈقهرمان پور اسماعیل ˈ راننده تاکسی می گوید: در برخی خطوط ازدحام  خودروهای عمومی زیاد و در برخی خطوط کم است.

او گفت: بخش حمل ونقل عمومی به حمایت یارانه ای نیاز دارد و ضمن اینکه  توزیع خدمات ناوگان حمل ونقل عمومی باید به صورت کارشناسی در مناطق  مختلف کرج انجام شود.

وی تاکید کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس و تاکسی و حمایت از رانندگان در ارتقای خدمات دهی موثر است.

ˈمیثم نعیمیˈاز جمله شهروندانی است که می گوید: تعدادی از اتوبوس های کرج خود آلاینده محیط زیست هستند.

وی گفت: احتراق ناقص سوخت و دود زیاد اتوبوس ها در سطح شهر از مواردی است باید مورد توجه مسئولان شهری قرار گیرد.

این شهروند بیان کرد: با توجه به اینکه هنوز تمام شش خط تعریف شده قطار شهری در کرج تکمیل نشده،انتظار می رود علاوه بر افزایش اتوبوس ها و تاکسی ها، خدمات این خودروها بهتر شود.

وی گفت : اقدام سازمان اتوبوسرانی کرج در سالهای اخیر برای گاز سوزکردن تعدادی از اتوبوس ها و احداث ایستگاههای مکانیزه اتوبوس قابل ستایش است اما گسترش این خدمات ضروری است.

با این حال مدیران دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوس رانی کرج در ماههای گذشته همواره بر تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر تاکید

داشته اند.

همچنین به اعتقاد کارشناسان، قرار گرفتن کرج و استان البرز در مسیر مسافران ۱۴ استان کشور،تعداد سفرها در این منطقه را افزایش داده و باید

ناوگان حمل ونقل عمومی آن در بخش اتوبوس ، تاکسی و قطار شهری  تقویت شود.

به گفته پرویز اسکندری کلانشهر کرج دارای حدود ۱۲ هزار دستگاه تاکسی است که روزانه نزدیک به یک میلیون و۵۰۰ هزار سفر با آنها انجام می شود.

وی می گوید: ناوگان تاکسیرانی کرج جوانترین ناوگان تاکسیرانی کشور است

در عین حال تلاش می شود ضمن نوسازی تاکسی های فرسوده، تعداد خودروها در این بخش افزایش یابد.

اسکندری تاکید دارد که حمایت از بخش حمل ونقل عمومی موجب استقبال  مردم از این بخش می شود.

ˈمهرداد کیانی ˈ مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج بارها بر بهینه سازی  خدمات این سازمان تاکید داشته و گفته است،تلاش می کنیم این بخش

را تقویت نماییم.

به گفته وی ، اکنون حدود ۹۰۰ دستگاه اتوبوس در کلانشهر کرج وجود دارد که علاوه بر کرج به نقاط مختلف استان البرز خدمات ارائه می دهند.

کیانی گفته است: طولانی ترین خطوط اتوبوسرانی شهری کشور متعلق به کرج است و سازمان اتوبوسرانی به ناچار علاوه بر کلانشهر کرج به نقاط دیگر استان باید خدمات ارائه کند.

وی از خطوط کرج طالقان به مسافت ۷۰ کیلومتر، کرج – اشتهارد به مسافت ۷۰ کیلومتر کرج – آسارا به مسافت ۷۰ کیلومتر به عنوان دورترین خطوط  اتوبوسرانی کشور نام برد.

کیانی نیز خواستار حمایت های بیشتر دولت از بخش حمل ونقل عمومی کرج شده است.

کلانشهر کرج افزون بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و خودروهای  عمومی این کلانشهر در دو بخش شهری و بین شهری فعالیت دارند.

 

 

منبع:ایرنا

یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۳
کد خبر : 37289
بازدیدها: 326

پاسخی بگذارید »