جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ختصاصی /از سینمای هالیوود تا جنایت دبستان سندی هوک

danesheroz دی ۲۴, ۱۳۹۱ ۰

هادیان البرز:آمریکا کشوری است که سه چهارم تجارت جهانی اسلحه را دردست دارد . آمریکا فقط در سالهای ۲۰۱۰ و۲۰۱۱ فروش بین المللی اسلحه خود را ۳ برابر کرده است . کشتن مردم پاکستان و افغانستان و سوریه و یمن و بحرین و غرب عربستان بیشترین سرگرمی های خشن کشور آمریکاست

اختصاصی هادیان البرز:

   سرویس بین الملل«هادیان البرز»/حسین نوریان

آمریکا کشوری است که سه چهارم تجارت جهانی اسلحه را دردست دارد . آمریکا فقط در سالهای ۲۰۱۰ و۲۰۱۱ فروش بین المللی اسلحه خود را ۳ برابر کرده است . کشتن مردم پاکستان و افغانستان و سوریه و یمن و بحرین و غرب عربستان بیشترین سرگرمی های خشن کشور آمریکاست . بازی های رایانه ای که بزرگترین ماموریت سینمای هالیوود آمریکاست که خشونت آمیز ترین سیاست ، رمان ها و فیلم های هالیوودی است و نسل جوان و نوجوان آمریکایی پر مخاطب ترین مردم آمریکاست . جنونی که ناشی از آمیختن واقعیت با تخیلات ذهنی می باشد .

آنچه مشهود و مسلم است اینکه امروز نژاد پرستی در نظام ایدئولوژیک غرب نه تنها کاهش نیافته که نسبت به قرون گذشته بیشتر و غلیظ تر هم شده است با این تفاوت که این بار مسلمان ها جای رنگین پوستان را گرفته اند .  نقولا کارگردان فیلم ضد اسلامی که یک قبطی مصری است هم اکنون در کالیفرنیا ی آمریکا زندگی می کند و به قاچاق مواد مخدر و کلاهبر داری متهم است . وی ژوئن سال گذشته به طور مشروط از زندان آزاد شد ، به دنبال انتشار فیلم ضد اسلامی در شبکه های اجتماعی ، اعتراضات ضد آمریکایی در سراسر جهان صورت گرفت در این فیلم هالیوودی ضد اسلام آنا گرجی ، بازیگر ۲۱ ساله این فیلم موهن که هم اکنون در کالیفر نیا به سر می برد ، نیز اعلام کرده من نقش کوچکترین و کم سن سال ترین عروس در این فیلم بازی می کردم ، شخصی که بعداٌ به من گفته شد که نقش حضرت محمد (ص) را بازی کرده نامش جورج و مسیحی است در فیلم حضور پیدا کرده من نیز از ترس در خانه ام پنهان شده ام و می ترسم مردم در خاور میانه مرا مقصر بدانند ، آنا افزود من مسیحی کاتولیک هستم و از اینکه مسلمانان گمان می کنند که علیه آنها در این  فیلم ظاهر شده ام ، هرروز گریه می کنم و بدون مصرف قرص های آرام بخش خوابم نمی برد .

از ماموریت های سینمای هالیوود تحریف حقایق و اسلام ستیزی و ایران ستیزی می باشد . منجمله با ساختن فیلم ۳۰۰ آمریکا به دنبال تخریب و تحقیر عظمت ایران باستان بر آمد و اقتدار ایران باستان را مورد هجمه فرهنگی قرار داد . در این فیلم عظمت و شکوه ایران باستان را که آن دوران یک ابر قدرت جهانی محسوب می شد ، مورد هجمه سیاسی قرار داد . با اینکه از زمان پیدایش آمریکا بیش از ۳ قرن نمی باشد ، اروپایی ها حدود ۳۰۰ سال قبل با یورش به قاره آمریکا و کشتار مردم بومی آنجا که سالیانی مدید در صلح و آرامش زندگی می کردند قتل و عام کردند و از سرزمین آبا اجدادی شان بیرون کردند و آنجا غاصبانه تصرف کردند و مدعی شدند که ما قاره آمریکا را کشف کردیم ، مگر این سرزمین پهناور قابل کتمان بود که اروپایی ها مدعی به کشف این سرزمین شده باشند . طی سالهای پس از انقلاب اسلامی و به ویژه در یک دهه اخیر ، در هالیوود فیلم های ضد ایرانی بسیاری تولید شده است ، برخی از این فیلم ها توسط ایرانیان ضد انقلاب و مقیم خارج ساخته شده اند منجمله  : بدون دخترم هرگز مریم سنگسار ژریا و برخی نیز از سوی فیلم سازهای آمریکایی منجمله : ۳۰۰ اسکندر خانه ای از شن و ماسه آرگو . اما آنچه درباره فیلم آرگو حائز اهمیت است اینکه جدی ترین فیلم تولید شده در هالیوود علیه ایران به حساب می آید . کارگردانی این فیلم بر عهده بن افلک است . او که خود بازیگر نقش اصلی فیلم است علاوه بر خود او نیز بازیگران برجسته ای در این فیلم هالیوودی مشهود است . همچنین شرکت برادران وارنر که از قدیمی ترین و مهم ترین کمپانی های سینمایی آمریکا است ، سرمایه گذاری این فیلم را برعهده گرفته است . تهیه کننده این فیلم هالیوودی از شخصیت های تاثیر گذار و مطرح سینمای آمریکا به نام جرج کلونی می باشد . علی رغم اعلام واقعیات درشروع این فیلم ، تنها چارچوب کلی فیلم واقعیت دارد و جزئیات و ماجراهای دروغی آشکار است . فیلم با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران به دست سپاه پاسدران شروع می شود فاتحان این تسخیر که به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) می باشند را به صورت وحشیانی پرخاشگر و بی منطق نشان داده شده و در مقابل مدافعان امپریالیست را افرادی صلح طلب و اهل منطق و گفتگو نشان داده اند . و در همه سکانس ها و صحنه های این فیلم آرم سپاه و نیروهای مسلح دیده می شود ، و ایرانیان را چهره ای همیشه پرخاشگر و ترسناک نشان دادهاند و تهران  را شهری بسیارتیره و کثیف که مردم آن با کوچکترین مسئله مشکوکی اعدام می شوند ، در این فیلم به نمایش گذاشته شده ، تا آنجائیکه حتی یک ایرانی متعادل و برخوردار از رفتار و منش انسانی در این فیلم حضور ندارد .

از دیگر ماموریت های سینمای هالیوود ساخت فیلم مشترک با کشور های اروپایی است ، منجمله  فیلم تمییز کننده  پوست از محصولات اخیر سینمای انگلستان است که نشان دهنده همراهی این سینما با هالیوود در ترور فرهنگی مسلمانان است . فیلمی که با کمترین خلاقیت و ابتکاری و بر اساس همان نگره های کلیشه ای و بارها تکرار شده به ذهنیت سازی منفی و مخرب علیه اسلام گرایان می پردازد . به ویژه اینکه توزیع کننده آن نیز کمپانی برادران وارنر است که کارنامه سیاهی در تولید فیلم های ضد ایرانی و ضد اسلامی دارد . این فیلم به باز تولید روایتی پرداخته است ، ترورها و انفجار های زنجیره ای در شهر لندن رخ می دهد که طبق امپریالیستی و غرب ستیزانه عامل آنها هستند .  اما باز هم مثل همیشه ، یکی از ماموران مخفی دستگاه های امنیتی حاکم در انگلیس به جنگ تروریست ها می رود و آنها را تار و مار می کند .

چند سالی است هالیوود که در سال ۲۰۱۲ حرف ها و پیشگویی ها و  ساختن فیلم های زیادی پرداخته است که تمامی آنها بر موضوعی واحد یعنی نابودی دنیا در ۲۱ دسامبر اشاره دارد . اشخاصی همچون نوستر ا داموس فیلم های زیادی را در جهت تایید این پیشگویی ها ساخته است که با شبکه ناسا پیشگویی های جعلی مثل برخورد زمین با ستاره ایی نامعلوم عنوان می شود . و یا با آمدن دجال دنیا در سال ۲۰۰۰  از بین می رود و چون محقق نمی شود سال بعدش با ترکوندن دو برج نا قابل و و به بهانه این دو برج مخروب به دو کشور مسلمان نشین حمله می کنند و هم اکنون ۱۳ سال است که افغانستان در اشغال آمریکا قرار می گیرد ، و به همین سبب بعضی از فرماندهان نظامی به جهت افسردگی و شرایط بد جوی دست به خود کشی می زنند .

نوستر آداموس ، پزشکی یهودی الاصل و اهل فرانسه بوده که در قرن ۱۶ میلادی می زیسته است و در علوم سحر و جادو گری تبحر داشته و بدون هیچ گونه شک و شبهه ای یک کابالیست بوده است در کتابهایی که توسط وی نگاشته شده و اصطلاحاٌ پیشگویی های نوستر آداموس ، مهمترین و معروف ترین بخش از سرود های وی می باشد . و بسیاری از پیشگویی های وی در رابطه با آخر الزمان بوده است و در این پیشگویی ها از مسلمانان چهره ای خشن و جنگجو و جنگ طلب معرفی کرده است و هدف از این پیشگویی های جعلی ایجاد ترس در دل غربی ها و ایجاد تکاپو و مقابله با موج اسلامگرایی می باشد . بنابر این ماموریت هالیوود در همین راستا می باشد . از دیگر ماموریت های هالیوود توهین به مقدسات و تخریب چهره اسلام و مسلمانان در میان سایر ادیان کرده اند . تمام فقهای شیعه از صدر اسلام تاکنون بر این نظر هستند که : هر کس به پیامبر بزرگوار اسلام (ص)دشنام دهد باید کشته شود . برخلاف ابو حنیفه و شافعی که گفته اند اول باید توبه اش دهند اگر توبه کرد باید رهایش کرد و اگر توبه نکرد همانند مرتد کشته خواهد شد . از دیگد ماموریت های سینمای هالیوود انتشار کاریکاتور های موهن نسبت به شخص پیامبر اکرم (ص) در پوشش نشریه ی دانمارکی که به سرعت جنبه بین المللی پیداکرد . و نخست وزیر این دولت به بهانه آزادی بیان از عذر خواهی طفره رفت ، که با امضای کاریکاتوریست به صورت مجموعه ای مجزا منتشر شد .

از دیگر ماموریت های سینمای هالیوود انتشار رمان آیات شیطانی در سال ۶۷ توسط سلمان رشدی مرتد بود . چیزی که باعث شد سلمان رشدی تا این حد به شهرت برسد هنر نویسندگی وی نبود بلکه توهینی بود که به تمام انبیا و شخص پیامبر اکرم ، حضرت محمد (ص) انجام داد .

از ماموریت های سینمای هالیوود ساختن فیلم های نژاد پرستانه می باشد ، تا بتواند از نظام برده داری سیاهان آمریکا حمایت و یک هولوکاست جعلی بسازد به عنوان مثال اسپایک لی کارگردان فیلم مالکوم ایکس در گفتگویی تلویزیونی با اعلام تماشای فیلم جانگوی آزاد شده گفت این فیلم توهینی به اجداد سیاه پوست من است و من این فیلم را هرگز نخواهم دید در این فیلم رفتار وحشیانه با برده های سیاه پوست مشهود است .

از دیگر ماموریت های سینمای هالیوود ایجاد پارازیت بر بخش شبکه های فارسی زبان است . منجمله کامبیز حسینی مجری برنامه پارازیت صدای آمریکا بالاخره پس از یکسال تعلیق و کشمکش از این شبکه اخراج شد . و فرد مذکور بیش از اندازه مغرور شده بود و به این باور رسیده بود که دیگر کسی نمی تواند به وی آسیبی برساند .

از دیگر ماموریت های سینمای هالیوود جنگ نرم است . ساخت و نمایش فیلم توهین آمیز نسبت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام نیز ، جدا از واقعیت و مناسبات سیاسی و اسلام ستیزانه و امنیتی و نظامی و فرهنگی آمریکا ، قابل ارزیابی است . باید بدانیم که ساختن چنین فیلمی یک حرکت انفرادی و یا موسوم به یک گروه کوچک و یا اتفاقی نبوده و نیست ، بلکه دقیقاٌ در راستای موج اسلام ستیزانه است که مدت هاست که خیز بلندی بر داشته و نظام سلطه جهانی در ورای آن به طور واضح نگریسته می شود . از جمله فیلم های جنگ نرم فیلم شیندلر در سال ۱۹۹۳ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است در این فیلم با برگزاری نماز ویژه یهودیان ، شور دینی را که اخیراٌ در ساخت فیلم آرگو به کارگردانی بن افلاک نیز مشهود است به نمایش در  آماده است . تا احساسات یهودی دوستی را در جهان دستمایه قرار دهند .گر چه منتقدان سینما بر این باورند که ادیسون در سال ۱۸۹۸ با ساخت فیلمی در تحقیر اعراب مسلمان ، پایه اسلام ستیزی در آمریکا و در مجموع در غرب قدمتی به عمر سینما دارد .

از ماموریت های سینمای هالیوود سانسور خبری جنبش مردمی دانشجویی وال استریت و انحراف آن به مسائل حاشیه ای که بیش از یک سال از منطقه منتهن نیو یورک در اعتراض به تبعات نظام سود محور سرمایه داری شکل گرفت ، که به باز داشت بیش از ۲۰ هزار نفر از معترضان در جریان شرکت در تحصن و اعتراضات مردمی که منجر به کشته شدن شمار زیادی از مردم ازجمله یک دانش آموز و ۳۰ نفر از جمله یک مادر ۱۸ کودک که با سلاح نیمه خودکار به قتل رسیدند ، و مجروح شدن هزاران مردم بیگناه و بی خانمان شدن هزاران نفر گردید . و همینطور سانسور خبری کشتار مسلمانان مظلوم میانمار که حدود ۶ درصد از جمعیت ۶۰ میلیونی این کشور یعنی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را درکشور میانمار تشکیل داده بودند و آواره و بی خانمان کردن هزاران مسلمان مظلوم در مرز بنگلادش تحت رهبری خانم سومی برای آمریکا هیچ اهمیتی برای این تحول سیاسی وجود نداشت .

و همینطور کشتار مردم مظلو م سوریه بعد از ۲۰ ماه توسط حامیان غربی هیچگونه تاثیری در سیاست گذاری بین المللی مشهود نمی شود .

و اینک قتل عامی که آدام لانزا جمعه صبح در دبستان سندی هوک شهر نیو تاون رقم زد با اسلحه ای به نام بوش مستر ۲۲۳ صورت گرفت که از اسم شرکت سازنده آن پیداست ، حکایت از گذشته ای خونین دارد . قاتل جوان کودکان دبستان سندی هوک علاوه بر قبضه اسلحه کمری یک مسلسل جنگی نیمه خودکار با خود داشت که نشان شرکت بوش مستر را در خود دارد شرکتی متعلق به یک مجموعه بزرگ از شرکت های اسلحه سازی که صاحبان آن جرج بوش پدر و پسر و همکاران آنها هستند که نه تنها مسئول مرگ میلیون ها انسان در جهان هستند بلکه دست آنها به خون مردم عادی آمریکا نیز هم آلوده است . شرکت تولید کننده اسلحه بوش مستر متعلق به فرید ام گروپ است . ۹۴ درصد سهام این گروه در اختیار گروه سرمایه گذاری سربروس است و مدیران و صاحبان اصلی آن دن کویل معاون اول جورج بوش پدر و نفر دوم جان دبلیو اسنو معاون خزانه داری جورج بوش پسر هستند . ۲۷۰ میلیون سلاح گرم هم اکنون در اختیار مردم ۳۱۵ میلیونی آمریکا قرار دارد . بنا به آمار سال ۲۰۱۱ فرید ام گروپ بزرگترین تولید کننده سلاح نیمه خودکار است که آنها را تفنگ های مدرن ورزشی نام گذاشته است . آزادبودن حمل سلاح و خرید و فروش آن توسط مردم عادی ، یکی از عواملی است که حوادث مرگباری مانند حادثه دبستان سندی هوک که منجر به کشته شدن   ۲۶ کودک بیگناه  ۶ ساله تا ۷ ساله را رقم زد .

جوان دیوانه ای که با دسترسی به اسلحه ای که هیچ شخص غیر نظامی نباید در دست داشته باشد بیش از ۴۰ کودک را کشته و مجروح می کند . به عقیده کارشناسان نظامی و سیاسی تنها راه جلو گیری از این قتل عام ها کنترل دستیابی به سلاح گرم است ولی با وجود فرهنگ خشونت آمریکایی در قالب اسلحه هایی که به سادگی قابل خریداری اند یا نمایشگاههای مکرر فروش اسلحه در آمریکا این کنترل دور ذهن هر انسانی می باشد .

به طور کل مادامی که حکومت  دیکتاتوری آمریکا که شامل دو حزب دموکرات و جمهوری خواه برآمریکا که برپایه سرمایه داری و لیبرال   و به دور از نظرات عامه مردم آمریکا اداره  می شود  ( ایالات شرقی و غربی آمریکا شامل کالیفرنیا ، نیویورک و نیو جرسی که در حمایت حزب دموکرات  و ایالات مرکزی که شامل کانزانس ، نبراسکا ، وایومینگ که در حمایت حزب جمهوری خواه قرار دارند )  و مادامیکه عامه مردم آمریکا هیچگونه نقشی در سرنوشت شان نداشته باشند ، مردم آمریکا باید همچنان منتظر چنین حوادث غمبار و اسفناک باشند ، آزادی بی حد و حصر ، آزادی فروش سلاح گرم به افراد عامی در فروشگاههای متعدد ، سرکوب مردم آمریکا به دست پلیس خشن این کشور ، عدم مشارکت مردم در اداره مملکت آمریکا ، و خلاصه ایجاد فرهنگ خشونت آمیز و تبیض نژادی و برده داری سیاهان که در آمریکا حاکم است . و این جنایت دبستان سندی هوک اولین آن نبوده چنانکه در گذشته نیز مردم آمریکا شاهد چنین جنایاتی بودند ولی هر بار با سکوت مرگبار دولت آمریکا همراه بوده است .

اول اگوست ۱۹۶۶

چارلز ویتمن  دانشجوی ۲۵ ساله مهندسی در دانشگاه تگزاس از طبقه بیست و هشتم ساختمان اصلی دانشکده دانشجویان تیر اندازی کرد و ۱۳ تن را کشت و ۳۲ نفر را زخمی کرد ، سپس با شلیک پلیس از پا در آمد  ، او همسر و مادرش را نیز کشت .

۲۰ آوریل ۱۹۹۹

اریک هریس و دیلن کلبود دانش آمزان ۱۷ و ۱۸ ساله دبیرستان کلمباین را در ایالات کلرادو ، پس از اینکه بمب های دست سازی که در کافه تریای مدرسه کار گذاشته بودند عمل نکرد ، به همکلاسان خود تیر اندازی کردند و ۱۳ دانش آموز را کشتند و ۲۱ نفر دیگر را زخمی کردند ، این دو قاتل نوجوان نیز پس از کشتار خود را کشتند .

۲۱ مارس ۲۰۰۵

جفری ویز دانش آموز ۱۶ ساله دبیرستان رد لیک در ایالات مینه سوتای شمالی ، پس از کشتن پدر بزرگ خود و دوست او ، به دبیرستان خود رفت و دانش آموزان را هدف گلوله قرار داد و در آخر نیز خودش را نیز کشت حاصل این تیر اندازی ۹ کشته و ۷ زخمی بجای گذاشت .

۱۲ اکتبر ۲۰۰۶

چارلز کارل رابرت مستخدم ۳۳ ساله یک رستوران در ایالات پنسیلوانیا ، در منطقه نیکل ماینز پس از اینکه برای همسر و سه فرزند خود سه یادداشت خود کشی نوشت به مدرسه یک کلاسه آمیش رفت و با سلاح شخصی خود ۱۰ دختر دانش آموز را هدف گرفت و با همان سلاح شخصی خود ۱۰ دختر دانش آموز را هدف گرفت و با همان سلاح نیز خودکشی کرد . در این حادثه ۵ دانش آموز کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند .

۱۶ آوریل ۲۰۰۷

سونگ هی چو دانشجوی ۲۳ ساله دانشکاه پلی تکنیک ویرجینیا ، طی دو حمله مجزا به فاصله دو ساعت از هم در دو نقطه متفاوت دانشکده به روی دانشجویان تیر اندازی کرد و در آخر با همان اسلحه خودکشی کرد در این حادثه ۲۳ کشته و ۱۷ نفر زخمی شدند .

تاریخ مدرن آمریکا کشتار های جمعی زیادی را به خود دیده است که تیر اندازی در دبستان سندی هوک در ایالات کنکتیک یکی از مرگبارترین و نیز وحشتناکترین حادثه ، از این دست است که تا به حال در مدارس و مراکز آموزشی ایالات متحده روی داده است که با سانسور شدید خبری همراه بوده است . و ایلات متحده به عبرت از این حوادث به تازگی معلمین را مسلح کرده تا با چنین دانش آموزان خاطی مقابله به مثل کنند .


یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۲۰:۰۴
کد خبر : 3906
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »