پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خبری که شاخص بورس را بالا برد

danesheroz7 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
خبری که شاخص بورس را بالا برد

دانش روز:احتمال کاهش و لغو تحریمها و تاثیرگذاری ان بر سهام شرکت های پتروشیمی، شاخص بورس تهران را از مرز ۵۴ هزار واحدی عبور داد

به گزارش دانش روز، ۱۵ تیرماه ۹۲ در اولین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران، انتشار خبری مبنی بر کاهش و لغو تحریم ها و تاثیرگذاری بر صنعت پتروشیمی باعث رشد ۶۰۰ واحدی شاخص کل در ابتدای آغاز معاملات این هفته شد.

علاوه بر آن بسیاری از اقتصاددانان و سرمایه گذاران بازار سرمایه معتقدند که دولت جدید روز خوبی را در جهت حل مشکلات اقتصادی در پیش گرفته است.

عرضه سهام هلدینگ خلیج فارس بیش از هزار میلیارد تومان پول وارد خزانه کرد نقدینگی از چرخه بازار خارج شد.

بنابراین گزارش هر چه شاخص کل افزایش یابد به مراتب ریسک بازار نیز افزایش می یابد و سرمایه گذارانی که دید بلند مدت به بازار سرمایه دارند با تجمیع تعداد سهام در سبد سهام خود از ریسک بازار در امان می مانند.

بنابراین گزارش در اولین ساعات معاملات شاخص کل با رشد ۱ هزار و ۵۵۴ واحدی به عدد ۵۴ هزار و ۲۸۹ واحد، شاخص صنعت با رشد ۱ هزار و ۴۰۰ واحدی به عدد ۴۶ هزار و ۱۶۰ واحد، شاخص ۵۰ شرکت فعالتر با رشد ۶۲ واحدی به عدد ۲ هزار و ۲۴۸ واحد، شاخص بازار اول با رشد ۱ هزار و ۲۳۷ واحدی به عدد ۴۲ هزار و ۶۰۰ واحد، شاخص بازار دوم با رشد ۲ هزار و ۵۳۳ واحدی به عدد ۹۲ هزار و ۷۸۷ واحد رسید.

بنابراین گزارش سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رشد ۱۷۷ واحدی، معدنی و صنعتی گل گهر با رشد ۹۲ واحدی، فولاد مبارکه اصفهان با رشد ۸۸ واحدی به ترتیب بیشترین تاثیر را در رشد شاخص امروز داشتند.

بانک ملت، پالایش نفت اصفهان، مدیریت پروژه های نیروگاهی پر بیننده ترین نمادهای بورس امروز بودند.

این گزارش حاکی از آن است که بانک پاسارگاد، ایران خودرو، مدیریت پروژه های نیروگاهی، بیشترین حجم معامله در صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان بیشترین افزایش ارزش بازار را به خود اختصاص می دادند.

 

 

باشگاه خبرنگاران جوان

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۵
کد خبر : 35146
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »