جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرپرست معاون قرآن وعترت ارشاد البرز:

خانواده ها به دنبال مکان های امنی برای پرورش روح وروان فرزندان خود هستند

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
خانواده ها به دنبال مکان های امنی برای پرورش روح وروان فرزندان خود هستند

سرپرست معاونت قرآن وعترت ارشاد البرزگفت: خانواده ها به دنبال مکان های امن دینی،قرآنی،فرهنگی و.. برای پرورش روح وروان فرزندان خود هستند

رسول عطاپوری بااشاره به نیازمندی خانواده ها به مکان های امن دینی وآموزشی افزود:وجود مهدهای قرآن نیاز است و خانواده ها به دنبال مکان های امنی هستند تا فرزندان خود را به آنجاسپرده و آموزش های دینی،قرآنی،فرهنگی و…را ببینند.

وی اظهارداشت:مساجدی هم اکنون در سطح استان وجود دارد که مهدهای قرآنی را برپا کرده و مشغول به فعالیت می باشند و تا کنون ویژه موسسات قرآنی البرز۱۶۲میلیون تومان مصوب گردیده است.

عطاپوری بیان داشت:موسسات قرآنی دارای اعتبارات حمایتی خوبی بوده واز مهدهای قرآنی نیز استقبال خوبی شده و ارشاد برای موسسات قرآنی مجوزهای تک وچند منظوره صادر کرده که۲۶موافقت اصولی برای البرز صادر گردیده است.

همچنین وی در خصوص دریافت پروانه ۶موسسه قرآنی ازاداره کل ارشاد کشورگفت:اوایل سال گذشته۲پروانه واواخر سال ۹۱نیز تعداد۶پروانه از سوی معاونت قرآنی وزیر ارشاد صادر گردیده که برای مربیان این موسسات نیز دوره های تربیت معلم قرآن در سطوح روانخوانی،معلم مهد قرآن برگزار شده وهم اکنون در حال برگزاری دو دوره ی جدید هستیم ودیگر نیازی به مربی از تهران نداریم.

وی در پایان در خصوص ثبت نام برای دوره های جدید تربیت معلم قرآن بیان کرد:ثبت نام از تاریخ۷فروردین ماه به صورت اینترنتی در معاونت قرآنی ارشاد شروع شده و در اردیبهشت ماه به صورت متمرکز آرمون در سطح استان برگزار می گردد.

گفتنی است،در بهمن ومرداد ماه هر سال تفاهم نامه ای بین ارشاد وموسسات قرانی امضا شده واعلام می گردد که درچه دورس و مقاطعی دوره ها برگزار می گردد.

 

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۳
کد خبر : 13241
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »