یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان:

خانواده موثرترین نظام در ایجاد عادت به مطالعه در کودکان است

danesheroz فروردین ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
خانواده موثرترین نظام در ایجاد عادت به مطالعه در کودکان است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان البرز، خانواده را یکی از تأثیرگذارترین گروه ها در ترغیب کودکان به کتاب خواندن دانست.

صفی اله رمضانخوانی با بیان این مطلب گفت:  محیط و شرایط خانواده در کنار روش تربیتی و آموزشی والدین نقش بسزایی در ترغیب کودکان به مطالعه دارد.

وی افزود: دسترسی به نشریات و کتاب ها نیز عادت به مطالعه را تقویت خواهد کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان البرز تصریح کرد: خانواده ، اولین نهادی است  که کودک با کتاب و کتابخوانی، انس می گیرد.

وی افزود: پدر و مادر به عنوان بهترین معلم کودک  با اختصاص فضایی مناسب در منزل برای مطالعه میتوانند موجبات این مهم را محقق سازند.

رمضانخوانی گفت:  اگر بتوانیم مطالعه را در انسان به صورت عادت درآوریم دیگر ارتباط او با جهان دانش و آگاهى سخت نخواهد بود و بدون هیچ زحمت و مرارتى خواهد توانست از راه مطالعه، درک و اندیشه خود را نسبت به جهان هستى رشد و تعالى بخشد.

وی بیان کرد:  ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانى همچنین در رشد ملى هر کشور نیز نمایانگر خواهد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان البرز بیان کرد: براى افزایش جمعیت کتابخوان و بالا بردن اشتیاق مردم به خرید یا امانت گرفتن کتاب از کتابخانه، لازم است مجریان و دست اندرکاران نشر کتاب اعم از نویسنده، ناشر و مترجم و مراکز توزیع و فروش کتاب با یکدیگر همکارى تنگاتنگ داشته باشند تا بتوان در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانى به نتایج مطلوب رسید.

وی افزود:  به تجربه ثابت شده که کودکان از درجه هوشى بیشترى براى یادگیرى مطالب آموزنده و مفید برخوردارند و در ایام جوانى نیز علاقه به دانستن در آنان شکوفا مى شود، پس بهترین راه براى توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه سرمایه گذارى بر روى کودکان و نسل جوان است.

پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۲
کد خبر : 10727
بازدیدها: 432

پاسخی بگذارید »