چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خانواده جایی است که در آن معارف و اخلاق شکل می گیرد

danesheroz1 آذر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
خانواده جایی است که در آن معارف و اخلاق شکل می گیرد

دانش روز: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: خانواده جایی است که در آن معارف و اخلاق شکل می گیرد و منتقل می شود و به همین دلیل اکنون دشمنان در فکر از بین بردن فرهنگ اسلامی و ایرانی هستند

  به گزارش دانش روز، حجت الاسلام  سید محمد مهدی حسینی همدانی  در خطبه های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: باید ضمن توجه ویژه به امور فرهنگی کشور ، اعتبارات خاصی را نیز برای توسعه این حوزه تخصیص داد.
وی اظهار کرد : جامعه انسانی با خانواده تشکیل می شود، پس لازم است، ضرورت توجه به ازدواج آسان و این اصل مهم مورد توجه قرار گیرد.

 خطیب جمعه کرج با بیان  اینکه باید از معیارهای این سنت حسنه و ضرورت پرهیز از تجمل گرایی نیز در قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) بیان شده است اظهارکرد: خانواده جایی است که در آن معارف و اخلاق شکل می گیرد و منتقل می شود و به همین دلیل اکنون دشمنان در فکر از بین بردن فرهنگ اسلامی و ایرانی هستند.

 امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو افزود: حضور فعال دانشجویان در عرصه سیاسی کشور در کنار فراگیری علم مطالبه مقام معظم رهبری و جامعه از این قشر فرهیخته است.

 حجت الاسلام  حسینی همدانی تاکید کرد:  دانشجویان باید قدرت تحلیل سیاسی بالا داشته باشند تا در دام سیاست بازان نیفتند و حرکت این قشرعظیم در جامعه باید با کمک و همراه روحانیت باشد تا سیاست زده نشوند.

 به گزارش هادیان البرز امام جمعه کرج نقش دانشجویان در هدایت و جهت گیری افکار عمومی جامعه  را اساسی دانست وضمن  ضرورت هوشیاری دانشجویان عنوان کرد: برخی احزاب و گروههای سیاسی با اهداف خاص از تشکل های دانشجویی سوء استفاده می کنند که جلوگیری از این امر نیازمند هوشیاری است.

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۸
کد خبر : 78271
بازدیدها: 328

پاسخی بگذارید »