شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی: ویژه روز اول مهر: خاطره اولین روز مدرسه نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس:

تلخ و شیرین های نماینده مجلس از روزهای مدرسه

danesheroz1 مهر ۱, ۱۳۹۳ ۰
تلخ و شیرین های نماینده مجلس از روزهای مدرسه

دانش روز: به مناسبت روز اول مهر به سراغ نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی رفتیم و از او در مورد اولین خاطره وی از مدرسه سوال کردیم.

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام والمسلمین مفید کیایی نژاد با روی خوش پاسخ ما را اینگونه داد، متن زیر گفتگوی انجام شده با نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی است.

کیایی نژاد  که متولد سال ۱۳۳۱ است در یادآوری خاطرات جالب اولین روز مدرسه اش در گفتگو با دانش روز گفت:  قبل از اینکه مدرسه بروم پدرم مرا برای فراگیری قران به مکتب گذاشت. زمانیکه به قران کاملا اشراف پیدا کردم روز اول مدرسه در خاطرم هست سوالاتی از من می شد که مدیر تشخیص داد که من نباید در کلاس اول تحصیل کنم و این خاطره آن روز را هر موقعی که به یاد می آورم به ایشان درود می فرستم. بعد از گذشت ۱۵ روز مرا به کلاس دوم فرستادند.

بسیار خاطره زیبایی برای من بود که به هیچ عنوان فراموش نمی کنم، معلم کلاس اولم در آن ۱۵ روز آقای یوسفی بود و ایشان نیز با تایید من مرا به کلاس دوم فرستادند.

من متولد سال ۱۳۳۱ بوده و در سال ۱۳۳۷ به کلاس اول در مدرسه رودکی در امام زاده ابراهیم قم رفتم.
شیرین ترین خاطرات من به محبت هایی برمی گردد که آن زمان معلمین علی رغم شیطنت های ما انجام می شد به ما داشتند. یکی از معلمینی که بسیار به من محبت داشت راجعی یزدی معلم کلاس چهارمم بود و معلم دیگری که اسمی از آن به میان نمی اورم بسیار خشن بود و کوچکترین نکته ای را بهانه می کرد که با ترکه بچه ها را ادب کند.

البته من هم یکبار در مدرسه و پایه پنجم ترکه خوردم. ماجرا به زمانی برمی گردد که من نیم ساعت برای رفتن به مدرسه دیر کردم و ترکه خوردم و ناراحت نیستم چرا که به عبارتی می گویم چوب معلم گر بود زمزمه محبتیست و از وی هم بخاطر وقت شناسی که به ما یاد داد تشکر می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مفید کیایی نژاد روحانی مبارز و نویسنده و خطیب توانا ، در سال ۱۳۳۱ه ش در روستای گلیرد طالقان و در زادگاه مبارز نستوه حضرت آیت الله طالقانی«ره»، در خانواده ای مذهبی و روحانی و شهید پرور چشم به جهان گشود.

پدرش آیت الله حاج شیخ محمد کیایی نژاد میباشند که خود از علمای برجسته ی آن دیارهستند و معرِّف خاص و عام میباشند. ایشان پس ازمدت کوتاهی همراه با والدین گرامیشان به شهر مقدس قم مهاجرت می نمایند . به علت علاقه ی وافر ایشان به فراگیری علم و دانش و معرفت در همان دوران طفولیت به مکتبخانه وارد می شوند تا قرآن را فراگیرند.

در سن هفت سالگی برای تحصیل علوم جدید وارد مدرسه میشوند و پس از ان با تشویق والدینشان و همچنین با توجه به علاقه خودشان ،به تحصیل علوم دینی می پردازند. حدوداً پنج سال در مدرسه ی حقانی زیرنظر شهید بزرگوار آیت الله قدوسی مشغول تحصیل گردیده و بعد ازآن مدت به طور آزاد در حوزه ی علمیه قم به تحصیل ادامه میدهند.

وی فقه و اصول را در محضر اساتید بزرگواری همچون حضرات آیات عظام نوری، مشکینی، فاضل لنکرانی گذرانده و حدود پنج سال در درس تفسیر آیت الله جوادی آملی و درس اخلاق آیت الله مشکینی حضور یافته و کسب فیض نموده است .

پس از رهایی از زندان در تداوم فعالیتهای سیاسی خودشان برای دومین بار در سال ۱۳۵۴ در جریان محاصره ی مدرسه ی فیضیه و ضرب و شتم طلاب توسط ایادی و مزدوران رژیم پهلوی به اتفاق دیگر همرزمانش دستگیر، و روانه ی زندان اوین میگردند و سرانجام پس از مدتی از زندان آزاد گشته و دوباره مشغول فعالیتهای علمی وسیاسی میگردند. چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آزادی آیت الله طالقانی از زندان، ایشان راهپیمایی گسترده ای در استقبال از ابوذر زمان۱ ترتیب داده که جمع کثیری از مردم در آن راهپیمایی حضور می یابند. ایشان همانجا به عنوان نماینده آیت الله طالقانی در منطقه معرفی میشود.

در سال ۱۳۶۷ه ش با صلاحدید علما و فضلای منطقه، حضور در سنگر مجلس شورای اسلامی بر ایشان تکلیف میشود و وارد عرصه ی انتخاباتی میگردد؛که نهایتاً با رای مردم قهرمان وشهید پرور ساوجبلاغ ، نظراباد و طالقان در دوره های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده ی مردم عزیز منطقه به مجلس راه یافت.

وی پس از پایان دوره های نمایندگی مجلس شورای اسلامی ، حدود دو سال بعنوان مسئول گزینش در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران اشتغال داشتند، و پس از آن به لحاظ ضرورتیکه در دانشگاهها ایجاب می نمود به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری درواحد تهران- جنوب دانشگاه آزاد اسلامی مشغول انجام وظیفه بودند؛ایشان همچنین بمدت پنج سال مدیریت گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران- جنوب را بر عهده داشتند.

در سال ۱۳۸۰ه ش باتوجه به سوابق درخشان مدیریتی و حسن سابقه و حسن شهرت ، از ایشان دعوت بعمل آمد تا در ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول انجام وظیفه گردند و ایشان هفت سال نیزدر عقیدتی سیاسی نیروی هوائی جمهوری اسلامی ایران اشتغال داشتند؛ بعد هم بر اساس صلاحدید مسئولین محترم سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، مسئولیت عقیدتی سیاسی سازمان حفاظت و اطلاعات ارتش را بر عهده گرفتند. در عین حال ایشان در همین مدت از ۱۵ سال پیش در دانشگاه آزاد اسلامی اشتغال به تدریس دارند.در کنار این مسئولیتها حدود ۱۵ سال هم مسئولیت هسته ی گزینش موسسه ی استاندارد را به عهده داشت.

وی هم اکنون نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی است.

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۴
کد خبر : 130261
بازدیدها: 2,118

پاسخی بگذارید »