سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خاطرات علما از رهبر انقلاب کتاب می شود

danesheroz1 آبان ۶, ۱۳۹۲ ۰
خاطرات علما از رهبر انقلاب کتاب می شود

دانش روز: حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، نویسنده، از اتمام اثری با عنوان «مثل خمینی» با محوریت زندگی مقام معظم رهبری و انتشار آن توسط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری در آینده نزدیک خبر داد

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام و المسلمین علی شیرازی، نویسنده، از اتمام کتابی با محوریت زندگی مقام معظم رهبری و انتشار آن توسط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: «مثل خمینی» عنوان اثری است که در آن مجموعه‌ای از خاطرات نزدیکان و افرادی است که با مقام معظم رهبری ارتباط داشته‌‌اند، جمع‌آوری شده است. در این اثر مجموعه‌ای از نقل قول‌ها و خاطرات این افراد جمع‌آوری و تدوین شده است.

وی ادامه داد: این اثر بر پایه خاطرات بنا نهاده شده و ساختارش با زندگی‌نامه متفاوت است. «مثل خمینی» در حقیقت اثری است که پیرو «پرتوی از خورشید» نوشته شده اما تفاوت‌هایی هم بین این دو دیده می‌شود. در کتاب «پرتوی از خورشید» خاطرات این دسته از افراد نیز جمع‌آوری و تدوین شده بود، اما در «مثل خمینی» شکلی کامل‌تر از این خاطرات را شاهد هستیم که خاطرات براساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند.

شیرازی با بیان اینکه جمع‌آوری و نگارش این اثر از سال ۸۰ آغاز شده است، افزود: تألیف این کتاب به تازگی به اتمام رسیده است. هنوز زمان دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده اما قرار است در آینده نزدیک توسط نتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به چاپ برسد. مجموعه خاطرات که از دوران جوانی ایشان را در بر می‌گیرد، ابعاد مختلف شخصیتی رهبر انقلاب را از دید دیگران بیان می‌کند. به همین خاطر مخاطب به صورت غیر مستقیم به شخصیت ایشان پی می‌برد.

منبع:باشگاه خبرنکاران

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 70057
بازدیدها: 542

پاسخی بگذارید »