سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خاص‌ترین بازی دنیا

danesheroz2 خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰

بازی های جدید به لطف رایانه ها هر روز وارد بازار می شوند که باعث می شود ساخت بازی های سنتی کمی عجیب باشند و این مورد عجیب تر می شود وقتی قرار است این بازی جدید برای آیندگان باشد.

به گزارش گروه خواندنی دانش روز، از آنجایی که سال هاست تکنولوژی و کامپیوترها دنیای بازی را تسخیر کرده اند بازی های تخته ای مانند شطرنج بسیار کمتر شده است اما هنوز هم این بازی ها می توانند به نوعی خاص باشند.
“جیسون روهر” به تازگی یک بازی تخته ای جدید ساخته است که می توان از آن به عنوان منحصر به فردترین بازی دنیا یاد کرد. او این بازی را “بازی ای برای یک نفر” نام گذاری کرده است که دلیل آن را در ادامه متوجه خواهید شد.

1144404_677

این بازی قرار نیست به دست نسل امروزی بشر برسد چرا که قرار است در نقطه ای ناشناس از آمریکا درون زمین دفن شود تا شاید به وسیله آیندگان کشف شده و آن ها این بازی را انجام دهند به همین علت نام این بازی به این صورت در آمده است.
تنها در مورد این بازی گفته شده است که کمی به مانند شطرنج می ماند و قوانین آن به دست هیچ کسی به جز یابنده آن خوانده نخواهد شد. جیسون حتی خودش هم این بازی را تا به انتها نرفته است بلکه تنها قوانین آن را نوشته تا توسط آیندگان یافت شود.
تخته این بازی از تیتانیوم ساخته شده است و نزدیک به ۸ کیلوگرم وزن دارد. همچنین برای آنکه آیندگان بتوانند این بازی را انجام دهند قوانین بازی در برگه های خاص و تجزیه ناپذیری نوشته و درون یکی از مهره های بازی قرار گرفته است.
در مراسم رونمایی از بازی که نمونه های خاصی از آن رونمایی شد به هر کدام از چند ده هزار تماشاگر پاکتی داده شد که درون پاکت ها ۹۰۰ آدرس متفاوت از نقاط مختلف دنیا قرار داشت که از این رو میلیون ها آدرس میشود. او میگوید اگر همه آدرس ها هم چک شوند باز هم نزدیک به ۲۷۰۰ سال آینده این بازی بالاخره پیدا خواهد شد.

1144405_818

1144406_466
منبع:باشگاه خبرنگاران
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
کد خبر : 20305
بازدیدها: 215

پاسخی بگذارید »