چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حکم زندان زینب الخواجه صادر شد

28 danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
حکم زندان زینب الخواجه صادر شد

دادگاه جنایی بحرین امروز چهارشنبه زینب الخواجه از فعالان حقوق بشری این کشور را به سه ماه زندان محکوم کرد

به گزارش دانش روز ، دادگاه جنایی بحرین زینب الخواجه را به سه ماه زندان و پرداخت ۱۰۰ دینار غرامت به خاطر تجمع در میدان ابوصیبع محکوم کرد.

دادگاه بحرین تاکنون زینب الخواجه را درچند پرونده اتهامی به زندان با مدت‌های مختلف و پرداخت غرامت محکوم کرده است.

این فعال بحرینی در مناسبت‌های مختلف حمایت خود را از انقلاب مردم این کشور ابراز داشته و در تظاهرات مسالمت آمیز شرکت داشته است.

دادگاه جنایی بحرین امروز چهارشنبه همچنین یک فعال دیگر بحرینی به نام معصومه السید را به شش ماه زندان و پرداخت ۲۰۰ دینار غرامت به خاطر تجمع در میدان ابوصیبع محکوم کرد.

بحرین از دو سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.

نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

این در حالی است که مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود در دستیابی به حقوق از دست رفته خود از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

 

منبع : روزنامه الوسط بحرین

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۷
کد خبر : 19950
بازدیدها: 278

پاسخی بگذارید »