چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حکم اعدام محکومین پرونده فساد مالی علنی خواهد بود؟

danesheroz اسفند ۱, ۱۳۹۱ ۰

قاضی پرونده جنجالی فساد مالی در مورد علنی بودن یا نبودن اجرای اعدام ۴ متهم اصلی پرونده فساد سه هزار میلیارد تومانی توضیحاتی را ارائه کرد

رای متهمین پرونده فساد بزرگ سه هزار میلیاردی توسط دیوان عالی کشور تاییدشد و روز گذشته در چهل و چهارمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه اعلام شد.

در ابتدای شروع تحقیقات از متهمین این پرونده بزرگ فساد مالی،‌ برای ۳۹ نفر کیفرخواست صادر شد که اولین جلسه دادگاه طی ۲۹ بهمن‌ ماه سال گذشته به ریاست قاضی سراج تشکیل شد.

سخنگوی قوه قضاییه طی نشست خبری روز گذشته در تشریح احکام نهایی متهمان این پرونده افزود: امیرخسروی، بهزادی، شجاعی و کیانی در پرونده فساد سه هزار میلیاردی به اعدام محکوم شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌ اژه‌ای همچنین درباره اعدام محکومان پرونده فساد بانکی در ملاءعام، اظهارداشت: در حکم دادگاه چنین قیدی قرار داده نشده که اعدام در ملاءعام باشد و تشخیص آن بر عهده قاضی است.

در همین زمینه خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، طی گفتگویی با ناصر سراج، قاضی این پرونده جنجالی جویای نحوه احرای حکم متهمان این پرونده شد.

قاضی سراج در مورد اینکه آیا اجرای اعدام محکومین فساد مالی در ملاءعام خواهد بود یا خیر، اظهار داشت: این پرونده از دسترس بنده خارج شده و به شعبه اجرای احکام دادسرای تهران ارسال شده است و تشخیص این امر با نظر آن‌ها اعلام خواهد شد.

سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۵
کد خبر : 7286
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »