جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمل اسلحه در مدارس ابتدایی امریکا

danesheroz آذر ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

دانش آموز یازده ساله امریکایی در ایالت اوتا از بیم تکرار حادثه تیراندازی در مدرسه ساندی هوک شهر نیوتان، در روز اول هفته در مدرسه با خود سلاح حمل کرده است. بن هورسلی سخنگوی مدرسه گرانیت در ایالت مذکور، روز سه شنبه اعلام کرد که یک دانش آموز پایه سال ششم ابتدایی در مدرسه ابتدایی [&hellip

دانش آموز یازده ساله امریکایی در ایالت اوتا از بیم تکرار حادثه تیراندازی در مدرسه ساندی هوک شهر نیوتان، در روز اول هفته در مدرسه با خود سلاح حمل کرده است.
بن هورسلی سخنگوی مدرسه گرانیت در ایالت مذکور، روز سه شنبه اعلام کرد که یک دانش آموز پایه سال ششم ابتدایی در مدرسه ابتدایی «وست کرنز» با خود در مدرسه اسلحه حمل کرده و گفته می‎شود که در روز دوشنبه اسلحه کالیبر ۲۲ خود را در هنگام نهار به گونه‎ای تهدیدآمیز به ۳ تن از دانش‎آموزان نشان داده است.

به گزارش روز چهارشنبه لس‎آنجلس تایمز، مقامات مدرسه در همین خصوص به پلیس اعلام کرده‎اند که این دانش‎آموز به دنبال حادثه تیراندازی در مدرسه ساندی هوک در شهر نیوتان ایالت کانکتیکات که ۲۶ کشته به جا گذاشت، به منظور حفاظت از خود سلاح با خود حمل کرده است.

هورسلی اعلام کرد که این دانش آموز در اظهارات خود به پلیس گفت که وی قصد داشته از خود و دوستانش در مقابل آن‎چه که در اخبار مشاهده کرده، حفاظت کند.

بر اساس این گزارش گفته شده است که یکی از معلمان مدرسه پس از آن‎که این واقعه را گزارش داده، اسلحه را از دانش‎آموز مذکور گرفته و ضبط کرده است.

بر اساس گزارشی که از اظهارات مقامات مدرسه در همین خصوص تهیه شده، مسولین تفنگ را در داخل کیف دانش‎آموز مذکور در حالی که هنوز مسلح نشده بوده، کشف و ضبط کرده‎اند.

به دنبال این حادثه، مدرسه مذکور از افسران پلیس خواسته است تا بیشتر در منطقه حضور داشته باشند.

از سوی دیگر معلمان این مدرسه متناسب با گروه‎های سنی حاضر در مدرسه، در خصوص حادثه روز جمعه و کشتار در مدرسه ابتدایی سندی هوک، جلسات گفت و گویی را با دانش آموزان برگزار کردند.

حادثه غم‎انگیز مدرسه ابتدایی سندی هوک در ایالت کانکتیکات بار دیگر مباحث اصلی در خصوص کنترل اسلحه در امریکا را برجسته کرده و علاوه بر آن بسیاری از مردم این کشور از مسولان و قانون‎گذاران خواسته‎اند تا هرچه زودتر اقدامات جدی در خصوص ممنوع کردن دسترسی آسان به سلاح‎های گرم را به اجرا گذارند.

منبع: پرس تی وی
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۴
کد خبر : 1382
بازدیدها: 280

پاسخی بگذارید »