پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نماز مختلط فتنه‌ گران با کفش، نماز جمعه را سبک نکرد!:

حمله هاشمی رفسنجانی به نمازگزاران و ائمه جمعه!

danesheroz1 فروردین ۱۶, ۱۳۹۳ ۰
حمله هاشمی رفسنجانی به نمازگزاران و ائمه جمعه!

دانش روز: حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در فراموشی تاریخی از وقایع تاسف بار نمازجمعه ۲۶ تیر ماه، در مصاحبه ای با روزنامه آرمان از سبک شده نماز جمعه ها از وقتی که وی دیگر در نماز جمعه حاضر نمی شود سخن گفته است

به گزارش دانش روز، ایشان ضمن بیان مایوس شدن از حضور در نمازجمعه بیان می دارد: زیبنده نیست آدم اینطوری حرف‌هایی بزند نماز و جماعت و اسلام و همه اینها را سبک کند.

 حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در فراموشی تاریخی از وقایع تاسف بار نمازجمعه ۲۶ تیر ماه، در مصاحبه ای با روزنامه آرمان از سبک شده نمازجمعه ها از وقتی که وی دیگر در نماز جمعه حاضر نمی شود سخن گفته است.

ایشان ضمن بیان مایوس شدن از حضور در نمازجمعه بیان می دارد: نمازجمعه هم جایی است که باید خیلی کار بکنیم که حرف‌های درست و پخته‌ای بزنیم. مستقیم پخش می‌شود و همه دنیا نگاه می‌کنند. زیبنده نیست آدم اینطوری حرف‌هایی بزند نماز و جماعت و اسلام و همه اینها را سبک کند.

متن مصاحبه حجت الاسلام هاشمی با روزنامه آرمان در خصوص نمازجمعه بدین شرح است:

* قضیه حضورتان در تریبون نمازجمعه چه شد؟ آیا برای بازگشت به تریبون خودتان انگیزه‌ای دارید یا نه؟

– انگیزه ندارم که بیایم. اصولا انگیزه سخنرانی و گفتن را ندارم . نمازجمعه هم جایی است که باید خیلی کار بکنیم که حرف‌های درست و پخته‌ای بزنیم. مستقیم پخش می‌شود و همه دنیا نگاه می‌کنند. زیبنده نیست آدم اینطوری حرف‌هایی بزند نماز و جماعت و اسلام و همه اینها را سبک کند.

* از سوی ستاد نمازجمعه اقدامی نشده و دعوت نمی‌کنند؟

– مدتی دعوت کردند اما دیگر مایوس شدند.

* شما اجابت نکردید.

– البته شرایط هم به‌گونه‌ای است که در این موقعیت حرف زدن در جمعی که هرکس بخواهد، بیاید، می‌آید و هرکار هم بخواهند، بکنند، می‌کنند. آثار منفی هم می تواند داشته باشد لذا باید این مساله را هم دید.

لازم به ذکر است که ۲۶ تیر ۸۸ را باید یکی از تاریک‌ترین نقاط در تاریخ ۳۰ ساله برگزاری نماز جمعه تهران دانست؛ روزی که نمازگزاران تهرانی شاهد برگزاری نماز به صورت مختلط و همراه با سوت و کف و حرمت‌شکنی بودند اما آنچه تلخی این روز را مضاعف کرد، سخنان خطیب جمعه بود.

عجیب‌ترین و تاسف‌ برانگیز‌ترین مساله‌ای که در نماز جمعه ۲۶ تیر روی داد، حضور افرادی بود که حتی ابتدایی‌ترین آداب نماز را هم بلد نبودند و با اقدامات خارج از شأن و عرف خود، موجب ناراحتی خاطر نمازگزاران را فراهم کردند.

این افراد با حضور مختلط در نماز و همچنین عدم رعایت پوشش مناسب، صحنه‌هایی را رقم زدند که انتشار عکس‌های آن هم با واکنش شدید مردم متدین روبرو شد.

شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۶
کد خبر : 104601
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »