دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل:

حمله به ایران درخاورمیانه آتش به پا می‌کند

danesheroz بهمن ۱۶, ۱۳۹۱ ۰

رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم‌صهیونیستی گفت که اگر ایران مورد حمله قرار بگیرد، یک آتش نظامی در خاورمیانه برپا می‌شود

«عاموس یادلین» رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل روز دوشنبه مدعی شد ایران بین چهار تا ۶ ماه دیگر به ذخیره کافی اورانیوم برای ساخت یک بمب اتم دست می‌یابد.

یادلین که در حال حاضر مدیریت موسسه مطالعات امنیت داخلی اسرائیل را بر عهده دارد در مراسم رونمایی از گزارش ارزیابی سالانه این موسسه از وضعیت استراتژیک اسرائیل، گفت: ایران در طول دو سال گذشته توانسته دو قطعه‌ای را تولید کند که به این کشور این امکان را داده است تا هر زمان اراده کرد، تسلیحات اتمی بسازد.

رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل شانس متوقف کردن برنامه‌ هسته‌ای ایران پیش از آنکه این کشور به توان تولید سلاح هسته‌ای برسد را کم توصیف کرده، اما گفته است هنوز زمان برای راهکار دیپلماتیک یا نظامی وجود دارد.

وی تاکید کرده است که حمله اسرائیل به ایران، پاسخ داده خواهد شد. هرچند که وی می‌گوید این جواب آنقدر گسترده نیست که به آغاز یک جنگ منطقه‌ای بیانجامد.

یادلین در این مورد گفته است: اگر ایران مورد حمله قرار بگیرد، یک آتش نظامی در خاورمیانه برپا می‌شود. اما ارزیابی ما این است که خاورمیانه کاملا در جنگ فرو نمی‌رود و ایرانی‌ها پاسخی حساب‌شده و محدود به این حمله می‌دهند

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۱۹
کد خبر : 5865
بازدیدها: 234

پاسخی بگذارید »