شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمله انتحاری به کنسولگری آمریکا در هرات

danesheroz1 شهریور ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
حمله انتحاری به کنسولگری آمریکا در هرات

دانش روز: منابع افغان از حمله انتحاری به ساختان کنسولگری آمریکا در ولایت هرات خبر دادند که دست کم ۲۱ کشته و زخمی به جا گذاشته است و طالبان هم مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است

به گزارش دانش روز،  به نقل از صدای افغان، منابع افغان در ولایت هرات اعلام کردند بر اثر حمله مهاجمان انتحاری به مقر کنسولگری آمریکا در هرات دست کم ۲۱ نفر از افراد غیرنظامی و نظامی کشته و زخمی شدند.

این منابع افزودند مهاجمان انتحاری قبل از ورود به ساختمان کنسولگری، وسیله حامل مواد منفجره را منفجر و سپس به محوله آن حمله کردند.

عبدالرئوف احمدی، سخنگوی پلیس هرات اعلام کرد شماری از مهاجمان انتحاری به مقر کنسولگری آمریکا واقع در هتل پنج ستاره باغ ملت هرات حمله کردند.

احمدی گفت تعداد مهاجمان انتحاری پنج نفر بود که همه آنها توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

به گفته وی، هم اکنون نظامیان آمریکایی وارد ساختمان کنسولگری شده اند و احتمال می رود فردی از این مهاجمان در این ساختمان پنهان شده باشد.

سخنگوی پلیس هرات تایید کرد که پس از لحظاتی دو فروند بالگرد نظامیان آمریکایی با فرود در محوطه این کنسولگری به کمک دیگر همکارانشان شتافتند و توانستند مهاجمان را از پای در آورند.

احمدی گفت: در این رویداد دو نیروی پلیس افغان کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

این مقام امنیتی همچنان زخمی شدن تعداد محدودی از افراد غیرنظامی را تایید کرد که در اثر فرو ریختن شیشه منازلشان زخمی شدند.

محمد رفیق شیرزی؛ سخنگوی بیمارستان حوزوی هرات گفت: تاکنون ۱۹ نفر از افراد زخمی شده در اثر این انفجار به بخش اورژانس انتقال داده شده اند.

وی گفت که چهار نفر از این افراد نظامی و بقیه غیرنظامی هستند.

پس از این حمله انتحاری، نظامیان افغان برای مقابله با مهاجمان به محل اعزام که پس از آمدن نظامیان خارجی، نیروهای پلیس افغان از آنجا رانده شده و نظامیان آمریکایی خود وارد درگیری با مهاجمان شدند.

بر اساس این گزارش، نظامیان آمریکایی با وجود پایان درگیری نیز به نظامیان افغان اجازه ورود به کنسولگری را نمی دهند.

مقامات امنیتی بلندپایه هرات هم در محل حادثه حضور یافتند.

هواپیماهای نظامیان آمریکایی نیز این منطقه را تحت کنترل دارند و در حال پرواز بر فراز این مکان هستند.

این در حالی است که گروه طالبان با انتشار بیانیه ای، مسئولیت حمله انتحاری امروز به کنسولگری آمریکا در هرات را به عهده دارد.

منبع:مهر

جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶
کد خبر : 59821
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »