پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمله افراد ناشناس به دفاتر احزاب سیاسی حامی دولت درآتن

danesheroz دی ۲۳, ۱۳۹۱ ۰

افراد ناشناس در چند نقطه از شهر آتن پایتخت یونان، تعدادی از دفاتر احزاب سیاسی حامی دولت ائتلاف نجات ملی یونان، را با بمب دست ساز مورد حمله قرار دادند

به گزارش روز شنبه به نقل شبکه تلویزیون خصوصی یونانی زبانˈˈمگاˈˈ، افراد ناشناس تعدادی از دفاتر حزب حاکم راستگرای محافظه کارˈˈدمکراسی نوینˈ و حزب سوسیالیست پاسوک، یکی از حامیان و ائتلاف اصلی دولت این کشور، را در شهر آتن با بمب دست ساز و مواد منفجره مورد حمله قرار دادند و خساراتی به این دفاتر وارد کردند.

بر اساس گزارش رسانه های خبری یونان افراد ناشناس، تعداد سه دفتر ازدفاتر مرکزی حزب دمکراسی نوین( حزب حاکم) واقع در نقاط مختلف شهر آتن را با بمب دست ساز ( کوکتل مولوتف) مورد حمله قرار دادند و خسارات فراوانی به این دفاتر وارد کردند.

در همین حال افراد ناشناس صبح روز شنبه نیز به یکی از دفاتر حزب سوسیالیستˈˈ پاسوکˈ یکی از احزاب اصلی حامی دولت ائتلاف نجات ملی این کشور حمله کردند و خساراتی به این دفتر وارد آوردند.

در حادثه دیگری روز شنبه افراد ناشناس به تعدادی از بانک ها در مزکز شهر آتن حمله کرده و خساراتی به آنها وارد آوردند.

افراد ناشناس نیز روز گذشته به منازل ۵ خبرنگار معروف یونانی وابسته به شبکه های رادیو و تلویزیونی پر بیننده این کشور، با بمب دست ساز ( کوکتل ملوتف) حمله کرده بودند و خساراتی به منازل این افراد وارد کردند.

این درحالی است که مهاجمان پیش از رسیدن نیروهای پلیس موفق به فرار و ترک محل شده و تاکنون هیچ فرد، سازمان و یا گروهی مسوولیت این حملات را بر عهده نگرفته است.

افزایش حملات افراد ناشناس به دفاتر احزاب سیاسی و بخصوص احزاب سیاسی حامی دولت و مراکز خبری و منازل خبرنگاران باعث نگرانی مسئولان یونان شده است.

تمام احزاب سیاسی این حملات را طی بیانیه های جداگانه ای بشدت محکوم و از دولت خواستند که با دقت و اتخاذ تدابیر لازم، جلوی رشد بکار گیری خشونت کورکورانه را بگیرد.

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۰
کد خبر : 3721
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »