چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

حمایت معلمین اروپایی از معلم فداکار مریوانی

danesheroz1 بهمن ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
حمایت معلمین اروپایی از معلم فداکار مریوانی

دانش روز: همدردی معلم فداکار با دانش آموز بیمار خود خبری است که در مدت کوتاهی مورد توجه رسانه های ایران و جهان قرار گرفت و ما را نیز بر آن داشت تا با این معلم فدا کار همراه شویم و گفتگویی با وی داشته باشیم که در ادامه می خوانید

به گزارش دانش روز، محمد علی محمدیان  ۲۳  سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش داشته و هم اکنون معلم دبستان شیخ شلتوت شهرستان مریوان در استان کردستان است. محمدیان معلم پایه دوم بوده و به منظور همدردی با دانش آموز بیمار خود که به علت عوارض ناشی از مصرف دارو دچار ریزش موی سر شده بود، موهای سرش را تراشید.

52804_903

همدردی وی با ماهان موضوع گفتگویی ایست که به آن می پردازیم.

انگیزه شما برای انجام این کار چه بود؟

من برای خوشحال کردن ماهان و کم کردن حساسیت بچه ها روی او که از جانب آنها اذیت می شد این کار را انجام دادم و بازتاب آن در بین بچه ها طوری بود که در نهایت با  وجود مقاومت من برای ممانعت آنها از تراشیدن موی سرشان در فصل سرما آنها هم این کار را انجام دادند.

چه چیزی باعث شد رسانه ها از این امر مطلع شوند؟

با قرار دادن یک عکس در فضای مجازی در یک ماه گذشته در شبکه های اجتماعی انعکاس وسیع یافت و به رسانه های خبری هم کشید و جهانی شد و تا کنون از داخل و خارج کشور مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفته است.

فکر می کردین کاری که انجام دادید بازتاب داشته باشد؟

یقینا بازتاب وسیعی داشت و بسیاری از معلمین در فضای مجازی از کشورهای آلمان، اسپانیا، ترکیه، آمریکا، یونان، ایتالیا و بسیاری از کشورهای اروپایی برای همدردی با ماهان و در حمایت از کار من موی سر خود را تراشیده و عکس های خود را برایم ارسال کرده اند. هم چنین ۶ – ۷ خبرنگار با حضور در کلاس درسم موهای سر خود را تراشیدند و علی ضیا نیز اخیرا در برنامه ویتامین ۳ در شبکه ۳ سیما این کار را انجام داد. بسیاری از افراد هستند که برای داشتن مو میلیونها تومان هزینه می کنند اما این عزیزان زیبایی همدردی با ماهان را جایگزین این زیبایی کردند.

بعد از این ماجرا چه حسی داشتید؟

از اینکه با بهترین شیوه توانسته بودم روی ماهان موثر باشم و وی را خوشحال ببینم و همچنین بچه ها با الگو گرفتن از کارم برای دوستشان ماهان موهای خود را تراشیدند من هم خوشحال شدم و از نظر روحی نیز روی ماهان بسیار موثر بود.

وضعیت کنونی ماهان و روحیه او به چه صورت است؟

روحیه خیلی خوبی داشته دارو مصرف می کند و امید است به زودی مداوا شود. قبلا حدس هایی زده می شد مبنی بر اینکه بیماری وی خونی است اما مشخص شد او نوعی بیماری خود ایمنی یا هالوپسی دچار است و بهترین دارو برای این بیماران به گفته دکتر وی کامران بدیعی تقویت روحیه است.

تاثیر معنوی کار شما کمک مادی نیز برای ماهان به همراه داشته است؟

بله در این راستا خیرین کمک کرده و همچنین از سوی وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و نهاد ریاست جمهور مورد حمایت و کمک قرار گرفت.

بچه های شما در باره این کارچه نظری دارند؟

ابتدا ناراحت بودند که چرا این کار را انجام داده ام اما بعد از اینکه متوجه شدند مرا حمایت کردند.

با انجام این کار به شهرت هم رسیده اید؟

به نوعی بله در تهران و یا هر کجا که مراجعه می کنم مرا می شناسند و بچه ها نیز با اشاره می گویند این همان معلم مریوانی است و مرا به هم نشان می دهند.

ما ایرانیان چقدر فرهنگ کمک به هم نوع داریم و در این امر تا چه حد فرهنگسازی شده است؟

ما این فرهنگ را داریم اما متاسفانه در حد خوبی نیست، در این مدت که این عکس منتشر شده علاقه مردم به این موضوع بیشتر شده چرا که این حرکت غریب است و مهر و محبت در دنیا کم شده است و همین مسئله موجب شده تا مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد. متاسفانه بسیاری از بچه ها حتی از طرف والدین خود حمایت نمی شوند تا به مسئولین برسد.

با سپاس از وقتی که در اختیار ما گذاشتید.

دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۷
کد خبر : 92703
بازدیدها: 698

پاسخی بگذارید »