سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمایت رسانه های غربی از یک کاندیدای ریاست جمهوری

danesheroz اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
حمایت رسانه های غربی از یک کاندیدای ریاست جمهوری

با شروع انتخابات رسانه های غربی بازتاب نظرات مقامات غربی در مورد کاندیداهای ایران می شوند

طی روزهای اخیر رسانه های غربی با حمایت از ثبت نام هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ، وی را منجی! ایران نامیدند.

به گزارش دانش روز ، لیبراسیون فرانسوی، با انتشار گزارشی هاشمی را “کاندیدای شگفتی‌آور انتخابات در ایران” خطاب کرده و می نویسد: روزنامه‌های اصلاح طلب ایرانی از قبیل: اعتماد، آرمان، شرق، آفتاب و بهار، او را به عنوان «ناجی» معرفی کرده اند اما در دیگر سو، روزنامه‌های محافظه کار او را کاندیدای «فتنه» نامیده اند.

القدس العربی نیز یک روز پس از اعلام رسمی حضور هاشمی در انتخابات، مدعی شد که حضور رسمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات خود را در بهبود قیمت ارز در ایران آن هم در زمان بسته شدن بازارها نشان داد و همین امر نشان دهنده این است که در صورت پیروزی او در انتخابات وضعیت اقتصادی ایران با توجه به تحریم های آمریکا و اروپا علیه ایران بهبود خواهد یافت.

همچنین “نیویورک تایمز” در حمایتی معنادار از هاشمی وی را “خواهان جامعه‌ای باز تر و روابط بهتر اقتصادی با غرب” دانست. این روزنامه با اشاره به اینکه رفسنجانی منتقد احمدی‌نژاد و تیم اوست می نویسد به نظر او، احمدی نژاد به‌خاطر “نداشتن تخصص” کشور را به وضعیت اقتصادی “خطرناک”ی کشانده‌است.

در گزارش هفته‌نامه‌ی آلمانی “اشپیگل”، از رفسنجانی به عنوان “یکی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی”، “میلیاردر” و “پادشاه پسته” نام برده شده است. در تحلیل “اشپیگل” همچنین یادآوری شده که آرژانتین در سال ۲۰۰۶ دستور بازداشت رفسنجانی را به‌خاطر مسئول دانستن وی در بمب‌گذاری علیه مرکز یهودیان بوئنوس آیرس صادر کرده است.

روزنامه “تلگراف” چاپ لندن ثبت نام رفسنجانی را “مهم‌ترین عامل تاثیرگذار” در روند انتخابات ریاست جمهوری ایران می داند. این روزنامه رفسنجانی را به عنوان کسی معرفی می‌کند که سال‌هاست با ریاست جمهوری احمدی‌نژاد مخالف بوده، از اپوزیسیون انتخابات سال ۱۳۸۸ پشتیانی کرده است.

“تلگراف” نیز می‌نویسد که اصلاح‌طلبان از رفسنجانی حمایت می‌کنند. این روزنامه در عین حال اشاره می‌کند به اینکه بسیاری پرسش‌ها در مورد زندگی و سابقه این سیاستمدار پاسخ داده نشده است. “تلگراف” رفسنجانی را سیاستمداری “زیرک و ثروتمند” می‌خواند که دستاورد چندانی در دوره ریاست جمهوری خود در گذشته نداشته است.

فایننشال تایمز نیز ادعا کرد: در حال حاضر کاندیداتوری هم زمان علی اکبر هاشمی رفسنجانی و کاندیدای محمود احمدی نژاد که به انزوا کشیده شده است، تبدیل به یک معمای بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران شده است!

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۲
کد خبر : 17617
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »