دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمایت دانش‌ آموزان تیزهوش در مدارس عادی با طرح شهاب

danesheroz1 بهمن ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
حمایت دانش‌ آموزان تیزهوش در مدارس عادی با طرح شهاب

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش گفت: در طرح شهاب دانش‌ آموزان تیز هوش که در مدارس عادی مشغول به تحصیل‌اند مورد حمایت قرار می‌گیرند

 به گزارش دانش روز، علی‌ اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح شهاب گفت: دانش‌آموزان سرآمد کشور در مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل‌اند از طرفی دانش‌آموزانی هستند که جزء دانش‌آموزان تیزهوش‌اند اما در مدارس عادی به تحصیل می‌پردازند.

وی ادامه داد: طرح شهاب طرحی است که در آن به دانش‌آموزانی که از بهره هوشی بالایی برخوردارند و در مدارس تیزهوشان تحصیل نمی‌کنند، رسیدگی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: حضور این دانش‌آموزان در مدارس عادی موجب انگیزه در دیگر دانش‌آموزان می‌شود.

وی اظهار داشت: آیین‌نامه‌ای در این زمینه در سالها‌ی گذشته تنظیم شده که در این دوره نسبت به دوره‌های قبل با قوت بیشتری دنبال خواهد شد تا براساس آن استعدادهای سرآمد کشور رشد و حمایت شوند.

فانی ادامه داد: با مقرر شدن طرح شهاب بین آموزش و پرورش و بنیاد نخبگان عمل شود که البته اجرای طرح شهاب در آموزش و پرورش با مرکز پرورش استعداد‌های درخشان آموزش و پرورش است که مدارس تیزهوشان را اداره می‌کند.

وی گفت: درمدارس تیزهوشان دانش‌آموزان با آزمون وارد مدرسه می‌شوند اما در طرح شهاب دانش‌آموزان درمدارس عادی مشغول به تحصیل‌اند ولی از حمایت‌های بیشتری برخوردارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
کد خبر : 90438
بازدیدها: 370

پاسخی بگذارید »