شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حمایت از پایان نامه های مرتبط با نماز

danesheroz1 شهریور ۱, ۱۳۹۲ ۰
حمایت از پایان نامه های مرتبط با نماز

دانش روز: توافقنامه میان ستاد مرکزی اقامه نماز و وزارت بهداشت با دستور کار برنامه های سال ۹۲ این وزارتخانه در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ابلاغ و اجرایی شد.

به گزارش دانش روز، بر اساس این توافقنامه دانشگاه های علوم پزشکی باید جهت حضور موثر شخصیت ها و صاحبنظران در مساجد دانشگاهی برنامه ریزی کنند. برنامه ریزی و پیگیری جهت تکمیل مساجد نیمه تمام در مراکز وابسته آموزشی، بهداشتی و درمانی تابعه از دیگر نکات مورد تایید در این توافقنامه است.

زمینه سازی جهت اختصاص بخشی از نشریات داانشگاهی به موضوع نماز و نیایش، تقویت کانون های دانشجویی نماز و نیایش در دانشگاه ها و تجهیز کتابخانه های فرهنگی نیز از دیگر بندهای این توافقنامه است.

در این توافقنامه همچنین بر حمایت مادی و معنوی از پایان نامه ها، تالیفات و پژوهش های مرتبط با حوزه نماز تاکید شده است.

درج احادیث در وب سایت های مراکز تابعه، تدوین برنامه راهبردی توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، همکاری و مشارکت وزارت بهداشت با این ستاد، همکاری جهت تشکیل بانک جامع اطلاعات نماز، برگزاری دوره آموزشی مدیریت اقامه نماز، برگزاری دوره آموزشی آداب و اجکام و اسرار نماز، برگزاری دوره آموزشی ائمه جماعات دستگاهها نیز از جمله فعالیت هایی است که در این توافقنامه به آن پرداخته شده است.

ابلاغ آیین نامه جهت اختصاص فضای مناسب اقامه نماز در بیمارستانها و برگزاری نشست های آزاد فکری، کرسی های آزاد اندیشی و پرسش و پاسخ با موضوع نماز و نیایش نیز از دیگر بندهای مورد توافق است.

منبع:مهر

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۰
کد خبر : 53222
بازدیدها: 266

پاسخی بگذارید »