پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

خواسته استاندار البرز از مردم:

حماسه سازی را ادامه دهید تا به پیروزی نهایی برسیم

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
حماسه سازی را ادامه دهید تا به پیروزی نهایی برسیم

دانش روز: علی اصغرعربیان در مراسم یادواره شهدای روستای مهران از توابع طالقان که با حضور مسئولین شهری وانتظامی کرج و طالقان ، خانواده معظم شهدا و اهالی روستای مهران در مسجد صاحب الزمان (عج) این روستا برگزار شد با بیان این مطلب افزود: من از تمامی مسئولین و ملت، به ویژه شهروندان استانی میخواهم تا این حضور و پایداری را با رادمردی افزون تر ادامه دهند و حماسه سیاسی ایجاد شده را به حماسه سازی های بعدی و پیروزی نهایی ایران اسلامی در جهان پیوند زنند

به گزارش دانش روز، استاندار البرز گفت : این حضور و استقامت ملت ایران بوده است که دشمن تا کنون جرأت تعدی و خدشه وارد کردن به نظام انقلابی واسلامی را به خود نداده است.

وی شهدا را ثمره ارزشمند انقلاب اسلامی دانست که هرگز به فراموشی سپرده نخواهند شد و افزود : خونی که از شهدا در پای درخت تنومند انقلاب اسلامی ریخته شده است ، در رگهای جامعه جریان دارد و نخواهد گذاشت ارزشها وآرمانهای انقلابی از بین برود.

استاندار البرز ادامه داد: تمام دلسوزان نظام و مردم همیشه در صحنه ایران هرلحظه وهر آن با شهدا تجدید میثاق میکنند که در صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بکوشند و اجازه تعدی به هیچ یک از دشمنان را ندهند.

عربیان با اشاره به پیروزی نظام اسلامی ایران در خلق حماسه سیاسی انتخابات اظهار داشت : هرکدام از ما به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ اسلامی در راه تداوم نظام تلاش خواهیم کرد و در این راه تابع ولایت خواهیم بود.

مراسم شعر خوانی شاعر دفاع مقدس ، مداحی مداحان اهل بیت و تقدیر از نفرات برتر مسابقات قرآنی و فرهنگی دوره های قبل از دیگر برنامه های این مراسم بود.

تاریخچه ای از روستای مهران

مهران یکی از روستاهای شناخته شده شهرستان طالقان واقع در استان البرز است. این روستا در ضلع شمالی رودخانه شاهرود و در فاصله ۱۶ کیلومتری شهر طالقان و در ارتفاع ۲۱۶۱ متری از سطح دریا قرار گرفته است که به علت برخورداری از آب فراوان از رونق خوبی برخوردار است و در تابستان حدود ۳۰۰ خانوار و در زمستان ۳۰ خانوار جمعیت دارد.

این روستا در طول هشت سال دفاع مقدس، پانزده شهید والامقام، بیش ازسی و دو جانباز سرافراز و یک آزاده گرانقدر و تعداد کثیری رزمنده سربلند ، تقدیم انقلاب شکوهمند اسلامی نموده است.

پس از گذشت سالها از شهادت این دلاورمردان، مردم مؤمن و ولایت مدار روستای مهران همه ساله جهت گرامیداشت نام و یاد عزیزان خود ، مراسم باشکوه یادواره شهدا را برگزار می کنند.

11 12 13

منبع:تیتر یک

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۰
کد خبر : 51262
بازدیدها: 373

پاسخی بگذارید »