پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

حلقه‌های صالحین به دنبال واکاوی بیانات رهبری باشند

28 danesheroz خرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
حلقه‌های صالحین به دنبال واکاوی بیانات رهبری باشند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مربیان، سرمربیان و سرگروه‌های حلقه‌های صالحین باید به دنبال واکاوی بیانات مقام معظم رهبری به صورت ارائه مستندات و استدلال باشند

به گزارش دانش روز، سردار محمدرضا نقدی در گردهمایی سرمربیان حلقه‏های صالحین استان سمنان که در سالن جلسات سپاه این استان برگزار شد، اظهار داشت: اسلام ناب باید در جامعه تسری یابد؛ چرا که این امر جنبه حیاتی دارد.

وی با بیان اینکه رأس نظام شجره طیبه صالحین امام خامنه‏‏ای است، افزود: آنچه می‏تواند جامعه را پیش ببرد، گفتمان‏سازی بوده و لازمه گفتمان‏سازی این است که اندیشه ولایت را در میان همه اقشار جامعه بازگو کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: با توجه به اینکه مهم‏ترین مسئله در حلقه‏های صالحین کیفی‏سازی است، نباید از بحث کمیت غافل شد و باید تا پایان سال ۹۲ جذب حداکثری انجام پذیرد و از آغاز سال ۹۳ افرادی رشد یافته به ترتیب به عنوان سرگروه، مربی، سرمربی و… به‏کارگیری شوند.

نقدی تصریح کرد: اساس و شالوده نظام صالحین بر مبنای تربیت واقع شده است و جنبه تربیت بر آموزش اولویت دارد.

وی افزود: سرمربیان حلقه‌های صالحین باید به مسائلی از قبیل اقتصاد مقاومتی، تمدن اسلامی و سبک زندگی اسلامی اهتمام ورزند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: خوشبختانه در حلقه‌های صالحین دغدغه به لحاظ محتوا وجود ندارد و آنچه در حال حاضر دغدغه این شجره طیبه است، بحث شیوه اجرایی کار و روش‏های تعامل با افراد زیرمجموعه حلقه صالحین است.

نقدی خاطرنشان کرد: اهمیت طرح صالحین و ضرورت آن با توجه به نیاز کشور برای ساماندهی نسل جوان بر همگان واضح و مبرهن است.

وی گفت: استفاده از مساجد و نماز جمعه‏ها، استفاده از فضای سایبری، آموزش حضوری و غیرحضوری مربیان به صورت مستمر، نظارت مستمر بر عملکرد صالحین و انتقال تجربیات در کیفی‏سازی حلقه‏های صالحین بسیار موثر است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مقام معظم ولایت در سخنان خود کلیات را بیان می‌فرمایند و سخنرانان همان سخنان را به عینه به مخاطبان خود ارائه می‌کنند و این کار هنر نیست.

نقدی تصریح کرد: وقتی ایشان می‌گویند، نباید با آمریکا سازش کنیم و ببینیم کشورهایی که سازش کردند عاقبتشان چه شد، یک سرمربی یا سرگروه موفق کسی است که آمار و ارقام آن را به صورت مستند و مستدل برای مخاطبان خود بیان کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مربیان، سرمربیان و سرگروه‌های حلقه‌های صالحین باید به دنبال واکاوی بیانات مقام معظم رهبری به صورت ارائه مستندات و استدلال باشند و باید در نظام حلقه‌های صالحین به روشنگری و بصیرت‌دهی بپردازیم.

 

منبع : فارس

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
کد خبر : 22366
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »