یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حلزون هم سرعت بالایی دارد!

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
حلزون هم سرعت بالایی دارد!

دانش روز: نوعی حلزون کشف شده است که دارای سرعت بالایی در حرکت است

 به گزارش دانش روز، به نقل از بخش علم و تکنولوژی خبرگزاری ANSA ایتالیا ، حلزونی با سرعت بالا کشف شد.

براساس این گزارش، این حلزون ها قطعا سرعت خود را نمی شناخته اند.سرعت آنها در واقع در میان  همه حیوانات کمترین است، اما زیست شناسان انگلیسی در دانشگاه ناتینگهام یک مورد از حلزون سریع را کشف کرده اند .

این نوع حلزون هم در برخی از مناطق اسپانیا و هم در ایرلند وجود دارند و این واقعیت که با وجود فاصله زیاد، دو گروه تقریبا یکسان هستند.این به این معنی است که این حلزون ها، با وجود کندی ضرب المثلی خود، آن را به سرعت توسعه داده اند و تفاوت ژنتیکی گسترش یافته است .

براین اساس، این نرم تنان کوچک مجبور به عبور از هزاران مایل در یک زمان کوتاه هستند یک رمز و راز واقعی، با توجه به کندی حلزون وجود دارد.راه حل هنوز هم می تواند بسیار ساده تر از حد انتظار باشد بنابر گفته مورخان، رمز و راز سرعت حلزون در همین نکته تکامل ژنتیکی نهفته است.

باستان شناسان نشان می دهند که این یک واقعیت است، افرادی که در مناطق خاصی از اسپانیا زندگی می کردند از حلزون تغذیه می شد و شاید این موضوع به زمانی حدود ۸۰۰۰ سال پیش برگردد.
کشف سرعت این حلزون مثال خوبی است که نشان می دهد چگونه اتحادیه های ژنتیک و باستان شناسی ممکن است به کشف عادات اجداد ما نائل شوند.

 

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۶
کد خبر : 51688
بازدیدها: 263

پاسخی بگذارید »