سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئيس سازمان پدافند غير عامل كشور:

حفاظت از سرمایه های ملی در برابر تهاجم بیگانگان، مهمترین ماموریت پدافند غیر عامل است

danesheroz1 آبان ۵, ۱۳۹۲ ۰
حفاظت از سرمایه های ملی در برابر تهاجم بیگانگان، مهمترین ماموریت پدافند غیر عامل است

دانش روز: سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در صبحگاه مشترک دبیرستان علامه حلی، حفاظت از سرمایه های ملی در برابر تهاجم بیگانگان را از مهمترین ماموریت های پدافند غیر عامل دانست

به گزارش دانش روز،  سردار جلالی صبح روز یکشنبه پنجم آبان ماه در این مراسم، با  نثار درود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای دانش آموز و فرهنگی و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر ضرورت ایجاد آمادگی در برابر دشمنان افزود: توسعه علم مبتنی بر امکانات داخلی و تبدیل آن به فناوری یکی از راه های مقابله با توطئه های دشمنان است.

 

وی با اشاره به اهداف سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴ که ایران را در جایگاه اول منطقه ترسیم نموده اضافه کرد برای دستیابی به چنین هدفی لازم است با تکیه بر امکانات درونی هرچه بیشتر برای تقویت علمی خود تلاش کنیم و این علم را به تکنولوژی تبدیل نموده و با کمک مراکز صنعتی به تولید و ثروت برسانیم تا اقتدار کشور محفوظ بماند.

 

سردار جلالی دانش آموزان مدرسه علامه حلی را سربازان و افسران جبهه تولید علم توصیف کرد و افزود: مهمترین سرمایه هر کشور منابع انسانی کارآمد آن جامعه است و دشمنان نیز با شناخت این عامل مهم سعی می نمایند با عملیات مختلف و تهاجم  سایبری سرمایه انسانی را هدف قرار دهند.

 

رئیس سازمان پدافند غیر عامل تلاش دشمن به منظور  تاثیر گذاری بر زیر ساخت های کشور، از جمله جاده ها ، سد ها، صنایع و کارخانجات از طریق عملیات سایبری را شیوه جدید دشمن برشمرد و اضافه کرد : امروزه تهاجم سایبری  جای تهاجم فیزیکی و سخت افزاری را گرفته است. لذا باید بکوشیم تا در این عرصه نیز جایگاه خود را ارتقاء دهیم .

 

وی سرمایه گذاری روی توسعه منابع انسانی را ارزشمند تر و سود آور از هرنوع سرمایه گذاری دانست و اظهار امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید بتوانیم از این سرمایه لایزال الهی در جهت افزایش اقتدار ملی و کسب جایگاه برتر منطقه متناظر با سند چشم انداز بهره مند شویم .

 

شایان ذکر است: در پایان این مراسم از سند راهبردی پدافند غیر عامل آموزش و پرورش و پورتال جامع دانش آموزی پدافند غیر عامل رونمایی گردید.
یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۶
کد خبر : 69882
بازدیدها: 157

پاسخی بگذارید »