چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور۴۹۰ دانش‌آموز در مسابقات بین‌المللی

danesheroz اسفند ۲۴, ۱۳۹۱ ۰
حضور۴۹۰ دانش‌آموز در مسابقات بین‌المللی

وزیر آموزش و پرورش در مراسم تجلیل از ورزشکاران دانش آموز ضمن تقدیر ویژه از عطاالله بهمنش روزنامه نگار و مفسر برنامه های ورزشی سالهای دور از دانش آموزان کشور خواست تا احترام بیشتری به پیشکسوتان و بزرگان داشته باشند.

به نقل از پانا، آئین تجلیل از ورزشکاران دانش آموز مدال آور در رقابت های آسیایی و جهانی با حضور حمیدرضاحاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، بهرام افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی معاون وزیر آموزش و پرورش، علی پروین، عبدالله موحد، داریوش ارجمند، حسین رضازاده،  محمود خسروی وفا، محمود نصیری، محمدرضا طالقانی، محمدرضا داورزنی، افشین داوری، عیسی ساوه شمشکی، محمدرضا فولادگر و حسین شمس برگزار شد.
این نخستین مراسم تجلیل از دانش آموزان قهرمانی است که در میادین بین المللی موفق شده اند تا پرچم خوش رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دیگر کشورها به اهتزاز درآوردند.
بدون شک دانش آموزان ورزشکار و مدال آور امروز قهرمانان آینده کشور خواهند بود اگر امکانات لازم در اختیار آنها قرار گیرد و حمایت های مسئولان رده بالای ورزش کشور هم معطوف آنها شود.
جواد خیابانی مفسر ورزشی صداوسیما که مجری برنامه بود در ابتدا با عناوین قهرمانی مدعوین سرشناس و ورزشکار که در این مراسم حضور داشتند نسبت معرفی آنها اقدام کرد که هیجان خاصی در سالن همایش های صداوسیما برپا کرد.
یکی از مهمترین قسمت های این مراسم معرفی استاد عطالله بهمنش روزنامه نگار و مفسر برنامه های ورزشی در سالهای دور بود که مورد توجه تمامی مسئولان ورزش کشور و همچنین مدعوین قرار گرفت.
نخستین سخنران کیومرث هاشمی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش بود که پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خیر مقدم و تشکر از تمام مسئولان رده بالای کشور و همچنین وزیر آموزش و پرورش که در این مراسم حضور داشت، اظهار کرد: جامعه ورزشی کشور پذیرفته که اگر بخواهیم در ورزش کشور به توسعه پایدار برسیم هیچ راهی جز از راه مدارس کشور و وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد.
وی افزود: ۱۲.۵میلیون دانش‌آموز مستعد علاقمند و با انرژی داریم و تمام سعی من و وزیر آموزش و پرورش توسعه ورزش‌ همگانی، قهرمانی و ورزش‌های تربیتی است.
هاشمی با بیان اینکه با طرح‌های اجرا شده در آموزش و پرورش جزء ۳ کشور برتر دنیا هستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در هر یک از رشته‌های شنا، طناب‌زنی و ژیمناستیک، یک میلیون دانش‌آموز فعالیت دارند. به عنوان مثال در رشته طناب‌زنی تنها با هزینه اندک می‌توان یک طناب خریداری و به این ورزش پرداخت.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تصریح کرد:‌ تجلیل از دانش‌آموزانی که در مسابقات آسیایی و جهانی رتبه کسب کرده‌اند هدف اصلی ما در این مراسم است و این کار برای ایجاد انگیزه بیشتر در آنهاست.
وی در پایان گفت: وزارت آموزش وپرورش طی سال گذشته، ۳۲ تیم دانش آموزی را در رشته های مختلف ورزشی به خارج از کشور اعزام کرد که در این راستا ۴۹۰ دانش آموز در ۲۰ رشته موفق به کسب مقام و مدال شده اند.
سپس مجری برنامه رزومه فعالیت ورزشی و روزنامه نگاری استاد عطالله بهمنش را معرفی و بعد از آن کلیپی از سالهای دور که مربوط به فعالیت ها و آغاز کار عطاالله بهمنش بود برای حضار پخش شد و وزیر آموزش و پرورش و جواد خیابانی و دیگر مسئولان ورزشی کشور به عطاالله بهمنش کمک کردند تا روی سن قرار گیرد.
این چهره ارزشمند ورزشی کشور که به سختی می توانست سخن بگوید پشت تریبون قرار گرفت و گفت: دانش آموزان، کمیته بین المللی المپیک تصمیم دارد تا کشتی را از المپیک حذف کند. ایرانیان و تمام ملل شرق به کشتی احترام می گذارند و این ورزش از قدیمی ترین ورزش های ایران و کشورهای جهان است.
وی افزود: کمک کنید تا کمیته بین المللی المپیک به اندازه قدرت و سمتی که دارد این کار انجام نشود. کاری کنید که کشتی از بین نرود و سرجایش باشد. ورزش های دیگر هم همینطور.
پس از صحبت های عطاالله بهمنش، وزیر آموزش و پرورش بوسه ای بر دستان این پیشکسوت ارزشمند نهاد و با اهدای لوح تقدیر از زحمات چندین ساله وی تقدیر و تشکر کرد.
حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش هم که مهمترین مهمان این برنامه بود با اشاره به اینکه تحول بنیادین در آموزش و پرورش یعنی دانش آموزان را به شکلی تربیت کنیم که به پیشکسوتان و بزرگترهای خود احترام بگذارند، اظهار کرد: زنده بودن یک ملت به زنده بودن احترامات و شخصیت های آن کشور است.
وی افزود: در همه جای دنیا هم به همین شکل است، وقتی فردی از کشور مدالی جهانی کسب می کند و پرچم ایران را بالا می برد ۷۵ میلیون نفر به آن افتخار می کنند و آن فرد جزء سرمایه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ورزش با فکر و کار کارشناسی وارد شده ایم، تصریح کرد: ما می توانیم در تمام صحنه های بین المللی سکوهای نخست را تصاحب کنیم به شرطی که ورزش را از مدرسه و ابتدایی شروع کنیم.
حاجی‌بابایی اضافه کرد: وقتی وارد آموزش و پرورش شدم ۱۰ هزار نفر معلم ورزشی وجود داشت که ۹ هزار نفر آنها رشته تخصصی تربیت‌بدنی نداشتند و امروز این تعداد به ۳۳هزار معلم ورزش رسیده است و ۲۷هزار معلم ورزش دیگر نیز نیاز داریم. یعنی در مجموع به ۶۰ هزار معلم ورزش نیاز داریم تا بتوانیم فعالیت کنیم.
وی با اشاره به اینکه در طرح جدید ما مدرسه‌ای که سالن ورزشی نداشته باشد استاندارد نیست، خاطرنشان کرد: کار ساخت   ۴هزار سالن ورزشی در کشور را آغاز کردیم که البته مقداری به خشکسالی خوردیم ولی در حال انجام است. ۴۵۰استخر ورزشی برای ساخت مصوب کردیم که هم‌اکنون ۲۵۰ استخر در حال ساخت و بیش از ۱۰۰استخر نیز ساخته شده‌ است. در همین راستا در شهر تهران ۱۶ استخر وجود دارد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مدارس تخصصی ورزش گفت: روزی که وارد وزارت آموزش و پرورش شدم تنها ۸ مدرسه ورزشی داشتیم اما امروز ۱۷۰۰ مدرسه ورزشی داریم و باید ۵هزار مدرسه ورزش داشته باشیم. همچنین در رشته‌های گوناگون ۳۳ انجمن ورزشی در آموزش و پرورش تشکیل شده است.
حاجی بابایی افزود: : ۱۲میلیون و ۳۰۰هزار دانش‌آموز باید نشاط و شادابی داشته و شرایطی فراهم شود که هرکس در هر رشته ورزشی که دوست دارد فعالیت کند. من از پیشکسوتان درخواست دارم که به مدارس بیایند و به ما کمک کنند. در دو جاست که پیشکسوتان همیشه حرف اول را می‌زنند یکی ورزش و یکی معلمی.
وی در پایان با اشاره به اینکه هر گروهی از دانش‌آموزان را که به خارج فرستادیم با مدال بازگشتند، گفت: با این روند امیدواریم تا ۱۰ سال دیگر با اجرای طرح‌هایمان در همه‌جای دنیا بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.
پس از سخنرانی وزیر آموزش و پرورش از پیشکسوتان ورزش و همچنین مسئولان ارشد ورزش کشور دعوت شد تا روی سن حضور پیدا کرده و در تجلیل از قهرمانان دانش آموز شرکت کنند.
در پایان مراسم تیم هایی که در ۳ سال اخیر در میادین بین المللی افتخارات ارزشمندی برای کشورمان کسب کرده بودند روی سن آمده و ضمن دریافت لوح تقدیر از دست بزرگان ورزش کشور و همچنین وزیر آموزش و پرورش عکسی را به یادگار در تاریخ ثبت کردند.

پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۵:۰۶
کد خبر : 9733
بازدیدها: 380

پاسخی بگذارید »