پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور ۷۰ درصدی دانش‌آموزان در طرح جابربن حیان

danesheroz2 خرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
حضور ۷۰ درصدی دانش‌آموزان در طرح جابربن حیان

دانش روز، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از پوشش ۷۰ درصدی دانش آموزان مقطع ابتدایی در طرح جابربن حیان در سال تحصیلی آینده خبر داد

به گزارش گروه علمی دانش روز، فاطمه قربان  با اشاره به موضوع طرح جابرابن حیان در مقطع ابتدایی، اظهار کرد: با تحقق سند تحول بنیادین، پژوهش محوری به عنوان یک اصل اساسی در دروس مقطع ابتدایی لحاظ شده است.
وی افزود: دانش آموزان مقطع ابتدایی و حتی کلاس اولی‌ها با شرکت در طرح پژوهش محور جابربن حیان فعالیت‌های پژوهشی انجام می دهند و معلم به عنوان راهنما و مربی آنها را در انجام طرح های پژوهشی هدایت می کند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شرکت در جشنواره جابرابن حیان باعث افزایش اعتماد به نفس در دانش‌آموزان می شود و علاوه بر اینکه انجام فعالیت های پژوهشی را می آموزند روحیه خود باوری در آنها تقویت خواهد شد.
قربان تصریح کرد: وقتی دانش آموز بتواند استعداد و توانایی خود در انجام فعالیت های پژوهشی را با شرکت در طرح جابربن حیان بیازماید با علاقه و انگیزه بیشتری در کلاس های درس حاضر می شود.
وی از پوشش ۵۰ درصدی دانش آموزان مقطع ابتدایی در طرح جابربن حیان خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به استقبال دانش آموزان و اولیا، پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده ۷۰ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

منبع: پانا

چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۴
کد خبر : 25641
بازدیدها: 800

پاسخی بگذارید »