پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خبر داد:

حضور ۵۳۶ هزار دانش‌آموز درکارگاه‌های نمایشی/نمایش ۴۰۰۰ فیلم دانش‌آموزی

danesheroz دی ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توجه بیشتری به دانش آموزان در امور فرهنگی و هنری خواهد شد، گفت: چهار هزار فیلم دانش آموزی به زودی آماده نمایش خواهد شد. محمد ابراهیم محمدی صبح امروز در گردهمایی آموزشی دوره ضمن خدمت روسای ادارات فرهنگی و هنری استان های کشور [&hellip

مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توجه بیشتری به دانش آموزان در امور فرهنگی و هنری خواهد شد، گفت: چهار هزار فیلم دانش آموزی به زودی آماده نمایش خواهد شد.

محمد ابراهیم محمدی صبح امروز در گردهمایی آموزشی دوره ضمن خدمت روسای ادارات فرهنگی و هنری استان های کشور که در مرکز تربیت معلم مکه تهران برگزار شد، با اشاره به احیا و تقویت فعالیت های فرهنگی دانش آموزان، اظهار کرد: در سالهای گذشته فعالیت های دانش آموزی مورد بی مهری قرار گرفته و قصد داریم با بایگانی آثار و سروده های دانش آموزی این امر را در زمینه های فرهنگی و هنری احیا سازیم.
وی افزود: فعالیت های بسیاری می توان در حوزه دانش آموزان و فرهنگیان انجام داد. در بخش کارگاه های نمایشی حدود ۵۳۶ هزار نفر از دانش آموزان درگیر این مسأله هستند و قصد داریم با کمک رسانه ها هنر را فعال تر کنیم.
محمدی با بیان اینکه قصد داریم با پررنگ تر کردن فعالیت فرهنگی و هنری دانش آموزان آثارشان را در رسانه ملی و رسانه های استانی به پخش برسانیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر و در برنامه “باز باران” تولیدات دانش آموزی پخش شد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار فیلم دانش آموزی در آرشیوها وجود دارند که به زودی پخش خواهند شد، تصریح کرد: جشنواره تولید محتوای نمایش دانش آموزان هم به زودی کلید خواهد خورد و از آرشیوی به عنوان متون نمایشی برخوردار خواهیم شد که فقدانی در زمینه نمایشنامه نداشته باشیم.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: به زودی در دهه فجر اجرای زنده نمایش را در مجموعه برج میلاد خواهیم داشت که پس از آن فجر سازی و برخی از تولیدات دانش آموزی انجام خواهد شد.


مظفری: آموزش و برنامه ریزی فرهنگی در زمان بحران

در ادامه این گردهمایی، مظفری معاون فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش به بیان سیاست های کلی این دوره آموزشی پرداخت و گفت: چند طرح جدید و دبیرخانه جدید از جمله عفاف و حجاب، مجله تربیت، تولید فراورده های دانش آموزی و فرهنگیان و دوره آموزش برنامه ریزی و امور فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری، دیدگاه دانشمندان ایرانی و خارجی در زمینه مدیریت فرهنگی که نظری در این خصوص دارند از جمله برنامه هایی است که آموزش برای آن انجام خواهد شد.
وی افزود: از جمله برنامه هایی که قصد داریم انجام دهیم، آموزش و برنامه ریزی فرهنگی در زمان بحران است که نام آن مدیریت فرهنگی بحران در نظر ائمه معصومین (ع) است.


رستمی: احیا گروه های سرود و کر دانش آموزی

در ادامه مراسم، رستمی کارشناس مسئول سرودهای همگانی دانش آموزان، خاطرنشان کرد: قصد داریم با احیاء، گروه های کر همگانی اداره کل این بخش و بخش هایی مانند مناجات خوانی را تقویت نماییم تا از این پس با تربیت داور و رهبر گروه از میان دانش آموزان دیگر نیازی به افرادی خارج از مجموعه آموزش و پرورش نداشته باشیم.


مالمیر: نمایش ۱۲ فیلم کوتاه از فرهنگیان در تابستان سال آینده

مالمیر، کارشناس مسئول فیلم نیز در این گردهمایی یادآور شد: امیدواریم در سال آینده شاهد فیلم های کوتاهی از فرهنگیان باشیم که در اول تابستان در ۱۲ گروه اجرا خواهد شد و امیدواریم تمام این فعالیت ها درخصوص دانش آموزان و با فعالیت پررنگ دانش آموزان در زمینه فیلم کوتاه باشد.


جهانجونیا: آموزش شیوه صحیح نشریه نویسی و بازی های رایانه ای برای دانش آموزان

جهانجونیا، کارشناس مسئول رسانه و فضای مجازی نیز یادآور شد: در سال های گذشته بخش وبلاگ نویسی را داشته ایم اما امسال ۲ بخش نشریه نویسی و بازی های رایانه ای به آن افزوده خواهد شد که قصد داریم روش استفاده صحیح از فضای مجازی را به دانش آموزان آموزش دهیم و مسابقاتی نیز در این زمینه برگزار خواهد شد.
گردهمایی آموزشی دوره ضمن خدمت روسای ادارات فرهنگی و هنری استان های کشور صبح امروز با سخنرانی محمدابراهیم محمدی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش آغاز شد.

دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۳
کد خبر : 2341
بازدیدها: 166

پاسخی بگذارید »