جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور هنرمندان در صف انتخابات شورای شهر

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
حضور هنرمندان در صف انتخابات شورای شهر

حضور پررنگ هنرمندان سینما، تلویزیون و موسیقی در انتخابات شوراها در هفته اول اردیبهشت ماه باعث شد که روزهای سیاسی برای اهالی فرهنگ و هنر رقم بخورد. این حضور حداکثری خالی از حاشیه نبود

سال ۹۲ به لحاظ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها سال مهمی برای ایرانیان به شمار می رود. از این رو با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که امسال را سال حماسه اقتصادی و سیاسی معرفی کردند، حضور حداکثری مردم در این انتخابات باید چشمگیر باشد. در هر دوره افراد مختلفی در کنار نمایندگان جریانهای سیاسی برای حضور در این انتخابات نامزد می شوند که حضور برخی از آنها خالی از حاشیه نیست.

اما در این دوره از انتخابات شوراها هنرمندان نقش بسیار پررنگی داشتند. به طوری که در دوره های قبلی چنین حضور حداکثری کمتر دیده می شد. البته در دوره های قبل نیز ورزشکارانی همچون هادی ساعی، علیرضا دبیر و… حضور داشتند. اما در این دوره هنرمندان مختلفی در حوزه های مختلف ثبت نام کردند. جدا از اینکه کدام یک از این افراد تایید صلاحیت می شوند، اما این حضور در میان هنرمندان جالب توجه بود.

البته پیش از آغاز ثبت نام خبرهایی درباره حضور افراد مختلفی از این حوزه شنیده می شد که برخی از آنها همچون هدیه تهرانی بازیگر سینما این حضور را تکذیب کردند. البته در برخی خبرها از حضور مهران مدیری نیز اطلاع داده بودند اما وی هیچ تکذیب یا تاییدی نکرد. اما با پایان مهلت قانونی ثبت نام و عدم حضور وی این خبرها رد شد.

چندین بازیگر، مجری تلویزیون، تهیه کننده، خواننده و… از جمله افرادی بودند که به طور مستقل و یا وابسته به یک جریان سیاسی وارد عرصه انتخابات شدند. از این جهت هفته اول اردیبهشت ماه تمام خبرهای حوزه هنر رنگ و بوی سیاسی داشتند. اما حضور چندین بازیگر در میان این جمع قابل توجه بود. بازیگرانی که برخی از آنها حتی عنوان کردند که وابسته به گروه های سیاسی هستند!

افسانه بایگان بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون که در لحظات پایانی مهلت قانونی ثبت نام در شورای شهر حضور پیدا کرد در گفتگویی با مهر خود را نماینده نهاد ریاست جمهوری معرفی کرد و اعلام برنامه هایش در زمینه های مختلفی از جمله فرهنگی هنری را به آینده موکول کرد. این بازیگر سال گذشته از جشنواره جام جم جایزه بهترین بازیگر زن را برای مجموعه “وضعیت سفید” دریافت کرد.

امید و امین زندگانی هر دو از بازیگران تلویزیون و سینما هستند. البته امید سابقه همکاری به عنوان مجری در تلویزیون و رادیو را هم دارد. این دو بازیگر هر کدام از دو طیف مختلف سیاسی وارد عرصه انتخابات شده اند. البته شنیده ها حاکی است امین زندگانی نماینده یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری است. اما وی در گفتگوهایش اعلام کرده که از یک حزب سیاسی مستقل برای ثبت نام اقدام کرده است. امین بازیگر فیلم میلیاردی “ملک سلیمان” است.

اما امید زندگانی به گفته خودش از گروه ائتلاف ۱۳ نفره که متشکل از هنرمندان و مهندسین است در این دوره از انتخابات شرکت کرده است.

دانیال عبادی دیگر بازیگر حاضر در انتخابات شوراها، سابقه چندان پررنگی هم حتی در حوزه بازیگری ندارد. همین موضوع باعث تعجب حتی اهالی سینما شد. گویا وی نیز از همین ائتلاف ۱۳ نفره وارد این عرصه شده است.

حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده سینمای ایران که در کارنامه کاری خود ساخت “اخراجی ها۱” را دارد از جمله اولین هنرمندانی بود که در انتخابات شورای شهر شرکت کرد. به گفته وی برنامه های بلند مدتی در حوزه فرهنگ و هنر خصوصا سینما دارد. کاسه ساز تصمیم دارد در صورت حضور در شورای شهر یک اتاق فکر برای فرهنگ و هنر ایجاد کند.

زهره میرسپاسی یکی دیگر از چهره‌های تلویزیونی شرکت کننده در انتخابات شورای شهر تهران است که او را با گویندگی شبکه خبر اول سیما می‌شناسیم. شنیده ها حاکی است وی پس از ثبت‌ نام در انتخابات درخواست کرده نامش را در خبرها ذکر نکنند! چرا که ممکن است ممنوع التصویر شود.

محمدرضا عیوضی خواننده پاپ است که خیلی فعالیت های پررنگی در سالهای اخیر نداشته است. او را بیشتر با تیتراژ سریال “روزگار جوانی” می شناسیم. او نیز یکی از چهره های هنری بود که با ثبت نام خود به نوعی دوباره توانست نام خود را در ذهن ها یادآوری کند. عبدالحسین مختاباد خواننده سنتی نیز کاندیدای شورای شهر پایتخت شد.

اسماعیل آذر نیز یکی دیگر از مجریان تلویزیونی است که در کنار دیگر همکاران خود در این دوره انتخابات ثبت نام کرده است. او بیشتر اجرای برنامه‌های مشاعره‌ در شبکه‌ آموزش را بر عهده دارد.

البته گویا احمد نجفی بازیگر، تهیه کننده و یکی از هنرمندان نزدیک به دولت نیز قرار بوده در این انتخابات ثبت نام کند که به دلیل نقص مدارک نتوانسته تا پایان مهلت قانونی ثبت نام خود را تکمیل کند.

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۷
کد خبر : 12965
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »