جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور منافقین در سوریه در پوشش امداد

28 danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰

اعضای گروهک تروریستی منافقین که برای کمک به اقدامات تروریستی در سوریه به این کشور اعزام شده‌اند، در پوشش امدادرسانی، کمک‌های پزشکی و در مکان‌هایی با پوشش بیمارستان فعالیت می‌کنند

به گزارش جهان به نقل از دیده‌بان، یکی از اعضای منافقین که با فرار از این گروهموفق شده است از سوریه خارج شود، ضمن افشای اقدامات تروریستی منافقین در پوششمدادهای پزشکی، از کشته شدن دو نفر از اعضای این گروهک خبر داد.

وی که خواست نامش فاش نشود، ادامه داد: این دو عضو مجاهدین خلق شهروند کشورهای دانمارک وسوئد بودند که از طریق هوایی به استانبول و سپس زمینی به سوریه فرستاده شده‌اند وبه دستور سازمان در درگیری‌های سوریه شرکت داشتند.

این عضو جدا‌ شده منافقین افزود: اگر چه مجاهدین خلق قبلاً به همکاری مستقیم با ارتش آزاد سوریه اقرار کرده‌اند، ولی تاکنون هیچ‌گاه شرکت مستقیم در عملیات نظامی تروریستی در این کشور را بر عهده نگرفته بودند.

بر پایه این خبر اعضای منافقین در سوریه درقرارگاهی به نام «حنیف» حضور دارند که با نام مستعار بیمارستان فعالیت می‌کند. دراین قرارگاه افرادی در کنار منافقین فعالیت می‌کنند که نه فارسی می‌دانند، نه عربی و فقط به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند.

رابطه این گروه با ارتش آزاد سوریه عمدتاً از طریق مرز اردن و با همکاری بقایای حزب بعث عراق (شاخه عزت ابراهیم) در این کشور است. البته حزب بعث (شاخه عزت ابراهیم) این روزها همکاری نزدیکی با کشورهاغربی دارد و رابطه‌اش با غرب به مراتب گرم‌تر از رابطه دولت عراق با آمریکا و دوستانش در خاورمیانه است.

سرکردگان منافقین و ارتش آزاد سوریه در ماه‌های اخیر به‌صورت علنی در پاریس و پایتخت‌های دیگر کشورهای غربی ملاقات و کنفرانس داشته‌اند و بنابر اطلاعیه‌های خودشان رابطه‌ای نزدیک و استراتژیک دارند. ولی استفاده از کشور ترکیه و به‌خصوص استفاده از شهروندان کشورهای اروپایی برای شرکت درعملیات نظامی در خطوط مقدم درگیری (جایی که این دو عضو مجاهدین خلق توسط ارتش سوریه کشته شده‌اند) اقدامی جدید است.

مشخص نیست اعزام نیروی اروپایی از طریق ترکیه به خطوط مقدم در سوریه، کار مستقیم خود منافقین بوده یا این مسئله توسط استفاده‌کنندگان از این نیروی مزدور به آن‌ها دیکته شده است، اما مسیر این انتقال تغییر کرده و دیگر از مسیر مشخص عبور اعضای سازمان یعنی مرز اردن با کمک بقایای حزب بعث استفاده نشده است و در انتقال‌های اخیر عوامل منافقین به‌صورت مخفی از طریق ترکیه اعزام می‌شوند.

در هر صورت آن چه که مشخص است این است که مقامات مسوول حفاظت و امنیت داخلی کشورهای غربی مسلماً از این که شهروندان‌شان بدون اطلاع آن‌ها و مخفیانه به سوریه رفته و در کنار القاعده و مجاهدین خلق تعلیم دیده ومجدداً به کشورهای اروپایی – آمریکایی برگردند راضی نخواهند بود.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
کد خبر : 14714
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »