جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با فصل آغاز تحصيل:

حضور کودکان مهرشهری در مرکز پیش‌ دبستانی شاهد

danesheroz1 شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
حضور کودکان مهرشهری در مرکز پیش‌ دبستانی شاهد

دانش روز: مدیر فرهنگسرای شاهد از آغاز به کار مرکز پیش‌دبستانی این فرهنگسرا همزمان با آغاز فصل علم و تحصیل خبر داد

به گزارش دانش روز، داوود زرخواه، کودکان را حروفی مهیای کلمه شدن توصیف کرد و اظهار داشت: تعلیم و تربیت مهم‌ترین عامل را در آینده و برای ایفای نقش‌های آتی توسط این کودکان بر عهده دارد و یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های هر جامعه تحت تاثیر نسل خردسال آن است.

زرخواه گفت: فرهنگسرای شاهد به عنوان مرکزی که مسئولیت انتقال فرهنگ و مفهوم آینده‌سازی و تربیت فضای شهروندی را بر عهده دارد، با راه‌اندازی تنها مرکز پیش‌ دبستانی مستقر در فرهنگسراها، نسبت به نام‌نویسی از کودکان و خردسالان اقدام کرد.

وی راه‌اندازی این مرکز پیش‌دبستانی را با اخذ مجوز رسمی از سوی آموزش و پرورش عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس مرکز فوق متعلق به معاونت فرهنگی – اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج و زیر نظر آموزش و پرورش اداره خواهد شد.

حساسیت دوره پیش‌دبستانی بر تربیت کودکان

مدیر فرهنگسرای شاهد افزود: اهمیت و حساسیت آموزش‌های قبل از دبستان در رشد همه جانبه شخصیت کودکان، اعم از رشد شناختی، هوشی، سازگاری‌های عاطفی و اجتماعی و نیز پیشرفت تحصیلی آنان بسیار بالاست. بر همین اساس، این مرکز محور عملکرد خود را بر ثبت‌نام محدود و موثر از کودکان قرار داد.

زرخواه به تعریف اختصاری از دوره پیش‌دبستانی اشاره و اضافه کرد: دوره پیش‌دبستانی به دوره‌ای دو ساله اطلاق می شود که کودکان ۴ و ۵ سال تمام را تحت پوشش برنامه‌های تربیتی قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این دوره اختیاری است و به تفکیک شامل برنامه های آموزشی و پرورشی ویژه کودکان گروههای سنی ۴ ساله (نوباوه) و ۵ ساله (آمادگی) می باشد.

این مسئول یادآور شد: مرکز پیش‌ دبستانی شاهد نیز با در نظر گرفتن برنامه‌های مدون فرهنگی، هنری و مذهبی به استقبال سال جدید تحصیلی و خردسالان خواهد رفت.

منبع:کامنا

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۱
کد خبر : 61435
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »