چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسئول سیاسی سپاه:

حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمن پیام قدرت می دهد

danesheroz1 آبان ۷, ۱۳۹۲ ۰
حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمن پیام قدرت می دهد

دانش روز: مسئول معاونت سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جوهره اصلی در دیپلماسی رئالیسم قدرت طرف مقابل است، گفت: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمن پیام قدرت می دهد

به گزارش دانش روز، با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون موضوع مذاکره ایران با آمریکا، اظهار کرد: دشمن ما رئالیست است و رئالیست در معادلاتش از قدرت تمکین می کند و چنانچه پیام ضعفی را دریافت کند یا رفتار به گونه ای باشد که تصورش و برداشتش موضع ضعف طرف مقابل باشد قطعا در رفتارش بازتاب دارد و در محاسباتش مؤثر است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که امروز آمریکا شکننده تر از قبل است و بالعکس تحولات چند سال گذشته در معادلات قدرت، به نفع جمهوری اسلامی ایران تمام شده است و این جاست که برخی از اقداماتی که تصویر ضعیفی را از ایران اسلامی نشان دهد، بجا نیست.

مسئول معاونت سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: دولتمردان آمریکا بعد از سال ها موفق شدند در سطح ریاست جمهوری با ما تماس برقرار کنند و این در شرایط فعلی برای دشمن قابل استفاده است؛ تیم مذاکره کننده ایران نیز در برخی از محافل به نابجا بودن این حرکت اشاره داشته است.

سنایی راد با انتقاد از محرمانه اعلام کردن مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: محرمانه تلقی کردن بخشی از اطلاعات فی نفسه عمل نابهنجار و قابل نکوهشی نیست اما امروز ما با کسانی سر و کار داریم که تجربه نشان می دهد که مقیّد به حفظ حیطه بندی و رعایت طبقه بندی مسائل نیستند.

وی تصریح کرد: ترور دانشمندان هسته ای ایران  از طرف کسانی بود که اطلاعات پرونده هسته ای ایران را که قرار بر حفظ و محرمانه بودن آن بود را فاش کردند.

مسئول معاونت سیاسی سپاه باتأکید بر حفظ و محرمانه بودن اهداف تیم مذاکره کننده در پرونده هسته ای ایران، اذعان کرد: فرض را باید بر لو رفتن اطلاعاتی که به دشمن منتقل می کنیم، بگذاریم.

سنایی راد اظهار کرد: امروز این گله مندی وجود دارد چرا اطلاعاتی که محرمانه است در اختیار رسانه های حریف از جمله صهیونیست ها قرار گرفته است.

این مسئول با تأکید حمایت از دولت و تیم مذاکره کننده، خاطر نشان کرد: در برخورد با مسائل، سه اصل راهبردی از جمله حمایت حکیمانه از دولت، رصد هوشمندانه و نقد منصفانه را باید مدنظر داشته باشیم.

وی از شتابزدگی در برخورد با عملکرد دولت انتقاد کرد و گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری باید به دولت فرصت عمل داده شود و مناسب با شرایط نظام و مصالح و منافع کشور عکس العمل نشان داد.

مسئول معاونت سیاسی سپاه، تأثیرگذاری تحریم ها، وضع معیشت مردم، شرایط سیاسی ایران و دو قطبی شدن قوا، تغییر در مشی و روش تیم هسته ای، سابقه رئیس جمهور در پرونده هسته ای ایران، ظرفیت تولید بمب هسته ای و اتخاذ نرمش قهرمانانه از سر استیصال و اضطرار را از  پیش فرض هایی دانست که آمریکایی ها نسبت به مذاکره با ایران متصور هستند.

وی با تأکید بر اینکه نرمش قهرمانانه یک تاکتیک و روش است، گفت: دولتمردان آمریکا اتخاذ نرمش قهرمانانه را یک راهبرد و از سر اضطرار می دانند.

سنایی راد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر بدبینی به دشمن و در عین حال خوش بینی به ابتکار دولت در دیپلماسی جدید اظهار کرد:  سیاست آمریکایی ها علاوه بر دیپلماسی رسمی استفاده از اهرم فشار است و نمایندگان سنا تحریم های جدید را دنبال می کنند چون قائل به پشتوانه دیپلماسی رسمی به همراه فشار  و تحریم هستند.

این مسئول ادامه داد: برخلاف آنچه که در آمریکا می گذرد در ایران برخی یک فضای نامطلوب ایجاد کرده اند که کسی نسبت به مذاکرات حرفی نزند و یک اعتراض کوچک را بزرگ جلوه می دهند.

سنایی راد با اشاره به در پیش بودن ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، راهپیمایی ۱۳ آبان را یک حرکت انقلابی برای مردم ایران دانست که نشانگر آن است که ما از شعارهای اساسی انقلاب عقب نمانده ایم.

وی با بیان اینکه جوهره اصلی در دیپلماسی رئالیسم قدرت طرف مقابل است، اظهار کرد: حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمن پیام قدرت می دهد.

مسئول معاونت سیاسی سپاه، ایستادگی در مقابل دشمنی که خصلتش رئالیست است را یک اصل دانست.

وی با تأکید بر اینکه رئالیست ها فقط از قدرت طرف مقابل تمکین می کنند، خاطر نشان کرد: امروز اگر گوش شنوایی برای مذاکره وجود دارد به دلیل غنی سازی ۲۰ درصد، سایت هسته  ای فردو، تعداد سانتریفیوژ و فن آوری ساخت سانتریفیوژهای جدید است.

سنایی راد اهداف دشمن را ایجاد دو قطبی کردن فضای سیاسی کشور و تبدیل به موافق و مخالف کردن دانست و تأکید کرد: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۱۳ آبان به طرف مقابل پیام قدرت می دهند.

مسئول معاونت سیاسی سپاه خاطر نشان کرد: الله اکبرهای راهپیمایی باید معقولانه و از روی بصیرت با مطالبه گری از آمریکا با توجه به سابقه سیاه و شوم و شناخت سرداده شود.

وی با بیان اینکه امروز پشتیبانی مذاکرات رسمی، ظرفیت های تکمیل کننده عزت و غیرت است، مذاکره را یک ابزار دانست و گفت: از ابزار مذاکره باید با حوصله و شهامت استفاده شود.

سنایی راد با اشاره به اینکه تحریم شدید در عاشورا نتوانست عزت شکن شود، تصریح کرد: باید پیام عاشورا را به مردم منتقل کرد و جایی که پیام عاشورا به مردم خوب برسد مردم نشان داده اند که ظرفیت عاشورایی دارند.

این مسئول با تأکید بر اینکه دولت نباید زیر سوال برود بلکه این دشمن است که باید زیر سوال برود، گفت: دشمن موازی با دیپلماسی، تهدید و تحریم را نیز در دستور کار قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: دیپلماسی ایران هم باید با تهدید همراه باشد چون رقیب ما رئالیست است و فقط از قدرت تمکین می کند پس نباید از ما رفتاری که نشانه ضعف باشد را مشاهده کند.

منبع:دانا

سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۰
کد خبر : 70491
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »