پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس

danesheroz1 فروردین ۱۰, ۱۳۹۳ ۰
حضور حدود دو میلیون روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس

دانش روز: دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش گفت: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار روحانی به مناسبت های مختلف در مدارس کشور حضور یافته و به انجام امور تبلیغی و مشاوره های مذهبی می پردازند

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی اظهار کرد: همچنین در راستای همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش، طلاب و روحانیون روزی یک تا دو ساعت در مدارس حضور می یابند و به بیان احکام شرعی و مشاوره به دانش آموزان می پردازند.

وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار مدرسه به همت این روحانیون پشتیبانی می شود، افزود: حضور روحانیون در صحنه تعلیم و تربیت به قبل از انقلاب بر می گردد.

دبیر ستاد همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از آنجا که به اقتضای شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه، آموزه های دینی و دستیابی به احکام و اهداف اسلام محور بود، یکی از مکان هایی که انتظار می رفت این ارزش های اسلامی پررنگ تر شود مساجد، هیات های مذهبی، بازار و واحدهای آموزشی بود.

ملکی یادآورشد: از آنجا که واحدهای آموزشی اولی ترین مکان برای سرمایه گذاری فرهنگی هستند طلبه ها و روحانیون توانمند و خوشفکر بدون ایجاد حقوق استخدامی و پرداخت هرگونه حق الزحمه در مدارس حضور می یابند و به خانواده ها و دانش آموزان مشاوره های مذهبی ارایه می کنند.

وی افزود: فعالیت های تبلیغی و تربیتی در مناسبت های مذهبی بویژه با رویکرد ایجاد شادی و نشاط در میان دانش آموزان و به منظور غنی کردن محتوای این برنامه ها از دیگر برنامه های روحانیون در سطح مدارس است.

به نقل از ایرنا مشاور وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد که حضور طلاب و روحانیون در مدارس با دعوت انجمن اولیا و مربیان و با هماهنگی و تحت نظارت مدیر آموزشی و حفظ استقلال مدیر مدرسه در تصمیم گیری ها صورت می گیرد.

یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۹
کد خبر : 102577
بازدیدها: 331

پاسخی بگذارید »