دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور حجاج ایرانی در عرفات از ۲۲ مهر

danesheroz1 مهر ۸, ۱۳۹۲ ۰
حضور حجاج ایرانی در عرفات از ۲۲ مهر

دانش روز: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حجاج ایرانی ۲۲ مهرماه جاری مصادف با هشتم ذی‌الحجه در صحرای عرفات حضور خواهند داشت

به گزارش دانش روز، سعید اوحدی گفت: در حج امسال، ۹۵ هزار متر مربع از فضای صحرای عرفات به حجاج ایرانی اختصاص یافته است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در حج امسال برای نخستین بار در ۳۰ سال گذشته، خیمه های حجاج ایرانی در عرفات و منا با ۲۴ هزار تخته فرش، مفروش می شود تا زائران ایرانی دیگر روی زیلو استراحت نکنند.

اوحدی به اختصاص یخچال فریزر ایستاده برای خیمه‌های حجاج ایرانی در ایام عرفات اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته ۲۵۰ یخچال فریزر ایستاده بین خیمه های حجاج ایرانی در عرفات توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت امکان دسترسی حجاج ایرانی به پریز برق برای شارژ گوشی تلفن های همراه و استقرار کولر در خیمه های منا را از دیگر امکانات در نظر گرفته شده برای زائران ایرانی حج ۹۲ در ایام عرفات و منا عنوان کرد.

اوحدی درباره تلاش های سازمان حج و زیارت برای نهایی کردن بخشی از قراردادهای مسکن حج و عمره آتی قبل از ایام تشریق حج امسال گفت: کارگروه مسکن در حال رایزنی و انجام مذاکرات لازم با طرف سعودی است و امیدواریم تا قبل از آغاز ایام تشریق حدود ۹۰ درصد از قراردادهای مسکن حج و عمره سال آینده نهایی شود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: تا کنون بیش از ۳۹ هزار زائران ایرانی حج ۹۲ عازم سرزمین وحی شده اند و تا روز ۱۸ مهر ماه همه ۶۴ هزار زائر ایرانی حج ۹۲ عازم سرزمین وحی می شوند.

منبع:مهر

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۹
کد خبر : 63500
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »