چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور بیش از یک میلیون رای اولی در انتخابات

danesheroz2 خرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
حضور بیش از یک میلیون رای اولی در انتخابات

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از حضور بیش از یک میلیون رای اولی دانش‌آموز در انتخابات ۲۴ خرداد خبر دادو اعلام کرد:دانش‌آموزان رای اولی به مثابه نمایندگان دانش‌آموزان در انتخابات به شمار می‌روند

به گزارش گروه دانش آموزی دانش روز، حسین هژبری در پاسخ به این پرسش که چه تعدادی رای اولی امسال می‌توانند پای صندوق‌های رای حاضر شوند، اظهار کرد: قریب به یک میلیون دانش‌آموز رای اولی در سراسر کشور امسال در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شرکت می‌کنند.

1_634870405647929172_s

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: دانش‌آموزان رای اولی به مثابه نمایندگان دانش‌آموزان به شمار می‌روند و ارشدهای دانش‌آموزی در کشور محسوب می‌شوند که در بحث سیاسی مهمی همچون انتخابات مشارکت داده شده‌اند و ظرفیت و شرایط حضور آنان در انتخابات مهیا شده است.

وی افزود: در درجه اول انتظار می‌رود دانش‌آموزان رای اولی قدر خود و موقعیتشان را بدانند و ارزش و احترامی را که برای آن ها قائل شده اند، با شرکت پر شور در انتخابات ارج نهند. در درجه دوم نیز رای اولی‌ها باید انتخابی از روی بصیرت و آگاهی و بسیار منطقی و  مطالعه شده انجام دهند و پای صندوق رفتن آن‌ها از روی باری به هر جهت نباشد و برای انتخاب خود حجت داشته باشند و در نهایت رای کارشناسانه به صندوق بیندازند.

هژبری با اشاره به اینکه تلاش برای خلق حماسه سیاسی مهمترین وظیفه معاونت پرورشی است، اظهار کرد: مشارکت و حماسه‌سازی دانش‌آموزان در موضوع انتخابات با محوریت تشکل‌های دانش‌آموزی صورت می‌گیرد و در این راستا بسیج دانش‌آموزی با ۴.۵ میلیون عضو، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی با ۵۰۰ هزار عضو، سازمان دانش‌آموزی با یک میلیون عضو، هلال احمر با یک میلیون دانش‌آموز، شوراهای دانش‌آموزی، مجلس دانش‌آموزی و همیاران پلیس با محوریت تشکل‌ها در موضوع انتخابات فعالیت خواهند کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش بار دیگر از عدم برگزاری همایش ویژه‌ای برای رای اولی‌ها خبر داد و  تاکید کرد: همواره آموزش و پرورش به ارتقای بینش سیاسی تمامی دانش‌آموزان توجه داشته است و در این میان برنامه‌های ویژه‌ای برای رای اولی‌ها در نظر گرفته نشده است و برگزاری همایش ویژه‌ای برای رای اولی‌ها در دستور کار نیست.

بنا به آمار ارائه شده از سوی وزارت کشور، در انتخابات پیش رو تعداد دانش آموزان رای اولی یک میلیون و ۶۳۱ هزار و  ۲۰۶ نفر اعلام شده است.

منبع: پانا

چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۵
کد خبر : 21895
بازدیدها: 192

پاسخی بگذارید »