جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رييس سازمان حج و زيارت:

حضور بانوان پزشک برای نخستین بار در حج امسال

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
حضور بانوان پزشک برای نخستین بار در حج امسال

دانش روز: رییس سازمان حج و زیارت از حضور بانوان پزشک برای نخستین بار در مراسم حج تمتع و ارایه خدمات پزشکی به وی‍ژه به بانوان ایرانی خبر داد

سعید اوحدی ‌معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در مراسم حج پزشکی همچنین گفت: پزشکان زن برای نخستین بار در مجموعه های پزشکی سازمان حج و زیارت در حج تمتع امسال حضور می یابند که نخستین تجربه ما در این بخش محسوب می شود.
اوحدی از زنان زائر خواست در شرایط ویژه به بانوان پزشک مراجعه کنند تا با توجه به ظرفیت و سهمیه بندی کاروان ها با تراکم بیماران مواجه نشویم.
رییس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در سال های گذشته پزشک در محیط کاروان، ارایه خدمت می کرد اما امسال مسیر و چادرهای مخصوصی به عنوان مجموعه پزشکی برای فعالیت آنان در نظر گرفته شده است.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به برنامه های سازمان حج و زیارت برای ارایه خدمات پزشکی به زائران ایرانی اظهارداشت: هیچ کشوری در جهان اسلام وجود ندارد که با این توانمندی پزشکی در خدمت زائران خود باشد.
اوحدی گفت: باید پس از موسم حج، الگوهای پزشکی حج را آسیب شناسی کرد و نقاط قوت و ضعف آن را یافت و راهکارهای جدیدی برای سال آینده ارایه داد.
وی تصریح کرد: اجرای هر طرحی (طرح فعالیت پزشکان در مجموعه) در ابتدا به طور یقین با مشکلات زیادی همراه است که با کمک پزشکان حج باید اصلاح شود.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به موفقیت های ایران در زمینه امکانات رفاهی حج، گفت:‌ به طور مثال امروز فعالیت آشپزخانه های مرکزی در موسم حج از افتخارات ما است و عربستان سعودی انجام این الگو را به کشورهای دیگر توصیه می کند.
اوحدی گفت: در گذشته مسوول کاروان، وظایف صنفی و خرید را بر عهده داشت اما اکنون تمام مسوولیت ها به عهده مدیر مجموعه گذاشته شده است.
وی تصریح کرد: اصراری نداریم روی طرح فعالیت پزشک حج به صورت مجموعه ای، پافشاری کنیم بلکه باید نقاط قوت و ضعف آن را بررسی کرد.
رییس سازمان حج و زیارت افزود: پزشکان در حج باید زمینه آرامش روحی زائران را فراهم آورند.

 

 

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۰
کد خبر : 55411
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »