جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضور اورژانس ۱۱۵ در مراسم نماز عید فطر

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
حضور اورژانس ۱۱۵ در مراسم نماز عید فطر

دانش روز: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور، به تشریح برنامه های اورژانس ۱۱۵ برای حضور در مراسم نماز عید فطر پرداخت

به گزارش دانش روز، دکتر محمد تقی طالبیان افزود: در عید فطر امسال نیز همچون سنوات قبل، مراکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی و تکنسین های اورژانس سراسر کشور جهت امداد رسانی به نمازگزاران عزیز در موارد پزشکی احتمالی در حالت آماده باش قرار دارند و همچنین در محل برگزاری نماز عید سعید فطر آمبولانس و تکنسین های اورژانس ۱۱۵ حضور خواهند داشت .

وی گفت: بیش از ۳۵۰ دستگاه آمبولانس، ۲۰دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۰دستگاه موتور آمبولانس به همراه بیش از ۱۰۰۰ نفر از پزشکان، پرستاران و تکنسین های اورژانس ۱۱۵ همراه با تجهیزات و امکانات پزشکی مورد نیاز در محل برگزاری نماز عید فطر تا پایان مراسم  مستقر خواهند بود و در صورت نیاز خدمات پزشکی و امدادی رایگان را در طول زمان راهپیمایی به هموطنانمان ارائه خواهند داد.

طالبان تاکید کرد: ۷۹۷ پایگاه شهری اورژانس ۱۱۵ در سراسر کشور در آماده باش کامل خواهند بود.

وی ادامه داد: مرکز اورژانس تهران به عنوان مسئول کمیته بهداشت و درمان در مراسم عید سعید فطر از طرف ستاد اجرایی نماز جمعه در برگزاری مراسم نماز عید فطر، مسئولیت امدادی درمانی شرکت کنندگان در مراسم نماز عید سعید فطر را عهده دار می باشد.

طالبیان افزود: در این طرح تعداد ۹۰ دستگاه آمبولانس، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۰ دستگاه موتورلانس و ۵ دستگاه خودروی فرماندهی و حدود ۳۰۰ نفر پرسنل انسانی با همکاری (آمبولانسهای هلال احمر، شهر سالم و ارتش) شرکت دارند.

رئیس اورژانس کشور گفت: شروع استقرارها حدود ساعت ۱ بامداد می باشد که در محل های از پیش تعیین شده مستقر می شوند و این طرح و استقرارها تا پایان مراسم نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران ادامه دارد.

وی در پایان افزود: هموطنان عزیز علاوه بر مراجعه حضوری به واحد های مستقر می توانند با شماره ۱۱۵ تماس حاصل نموده و از خدمات پزشکی رایگان بهره مند گردند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴
کد خبر : 47598
بازدیدها: 267

پاسخی بگذارید »