سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حضرت علی اکبر(ع) الگوی جوانان مسلمان

danesheroz1 خرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
حضرت علی اکبر(ع) الگوی جوانان مسلمان

دانش روز: معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: حضرت علی اکبر (ع) الگوی کامل و واقعی برای جوانان مسلمان است

 

 

به گزارش دانش روز، ححت الاسلام  محمدرضا معینی

به مناسبت فرخنده میلاد علی اکبر(ع) و روز جوان  افزود: آن حضرت نخستین شهیدعاشورا از بنی هاشم بود. وی ادامه داد: شجاعت، دلاوری، رزم آوری، بصیرت دینی از ویژگی های این فرزند گرامی سیدالشهدا (ع ) بود.

معینی گفت: تبیین و معرفی شخصیت ممتاز و والای حضرت علی اکبر(ع) به عنوان الگویی والا و کامل برای جوانان از اصلی ترین و اساسی ترین هدف نامگذاری روز جوان است.

وی بیان کرد: رجب،شعبان و رمضان از ماه های تزکیه نفس بوده و باید مورد توجه عموم مردم و بویژه جوانان قرار گیرد تا بدانند که چگونه باید در مسیر اسلام حرکت کرده و نمونه کاملی از یک مسلمان واقعی باشند.

وی از حضرت علی اکبر (ع) به عنوان یکی از الگوهای موثر در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی نسل جوان یاد کرد.

معینی با اشاره به دسیسه های دشمن برای انحراف جوانان در طول تاریخ اسلام بویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: جوانان باید خود را به سلاح دینداری و معنویت مجهز کنند تا در مقابل تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان ایستادگی و مقاومت کنند.

وی اظهارکرد: جوانان سرمایه عظیم ایران اسلامی بوده و آنها تا پای جان از کیان کشور دفاع می کنند و به همین دلیل دشمنان به دنبال ضعیف کردن این قشر عظیم کشور هستند.

وی گفت: جوانان باید به حضرت علی اکبر(ع) اقتدا کنند و با نصب العین قرار دادن فرامین مقام معظم رهبری در راه سربلندی کشور کوشا باشند.

یازده شعبان سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) روز جوان نامگذاری شده است.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۸
کد خبر : 29698
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »