دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حسین (ع) نامی آشنا برای همه انسان های آزاده است

danesheroz1 آبان ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
حسین (ع) نامی آشنا برای همه انسان های آزاده است

دانش روز: حسین (ع) نامی آشنا برای همه انسان های آزاده است، نامی که چون بر زبان ها جاری می شود، اشک ها را از دیده ها روان، قلب ها را شکسته، یادها را افسرده ساخته و از طرفی شوق شهادت و جانبازی در راه حق رادر دلها شکوفا می کند

 به گزارش دانش روز، وقتی صفحات تاریخ را ورق می زنیم، در میان فراز و نشیب های ثبت شده در آن به برگی زرین ولی خونین بر می خوریم که به واسطه وجود نام نامی حسین (ع) ارزش فراوان یافته است.

این نام تمامی ارزشهای انسانی را همراه با حماسه و ایثار ، شهامت و شهادت و از مال و جان گذشتگی و… یک جا در خود به نمایش می گذارد.

حسین (ع)، سرور مجاهدان مقاوم در برابر ظلم و ستم، در حرکت شکوفای خود در کربلا به همه انسان ها آموخت که در دو راهی پذیرش ظلم و ستم و یا ایستادگی و مقاومت در مقابل آن، در آنجا که انسان یا باید تن به ظلم و ستم داده و در مقابل ظالم و ستمگر خاضع و ساکت باشد و یا مقاومت و ا یستادگی و قیام کند حتی اگر به قیمت از دست دادن جان و مال و اهل و عیال خود باشد جز به راه دوم رفتن ننگ است، ننگی که هیچ گاه از یادها و خاطره ها محو نمی شود.

آری، مکتب انسان ساز حسینی به پیر و جوان می آموزد که دفاع از کیان اسلام، آزادگی و مبارزه با فساد، مهمتر و با ارزش تر از جان انسان ها است.

اباعبدالله الحسین (ع) با قیام خود تصمیم گیرفت به مسلمانها دینداری، استقامت و مقاومت در برابر ظلم و کفر را بیاموزد و تصمیم گرفت اسلام را نجات دهد و احکام قرآن و سنت پیامبر (ص) را زنده سازد.

همانطور که امام خمینی (ره) می فرمایند:ˈشهادت سید مظلومان و هواخواهان قرآن در عاشورا ، سرآغاز زندگی جاوید اسلام و حیات ابدی قرآن کریم بود، آن شهادت مظلومانه و اسارت آل الله، تخت و تاج یزدیان را که با اسم اسلام اساس وحی را به خیال خام خود می خواستند محو کنند، برای همیشه به باد فنا سپرد و آن جریان، سفیانیان را از صحنه تاریخ به کنار زد.

یکی از نتایج شهادت سید الشهدا (ع) که همواره مورد استفاده عموم و از وسایل تعلیم و تربیت و هدایت جامعه به اخلاق نیکو و گذشت و فداکاری در راه حق و ایمان است، برنامه هایی است که بعنوان عزاداری، سوگواری و ذکر مصاب آن حضرت در عرض سال اجرا می شود.

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در اینباره می فرمایند:ˈبا ذکر مصائب اهل بیت (ع) اسلام زنده مانده است و بدانید که حیات این ملت به همین روضه خوانی ها و همین اجتماعات و همین دستجات است.

آری حسین (ع) با سرمایه اخلاق و نیت پاک و فداکاری در راه حق ، مدرسه ای باز کرد که بیش از ۱۳ قرن است کلاسها و شعبات آن، همه ساله رو به ازدیاد بوده و زن و مرد بویژه در ماه های محرم و صفر در این کلاسها شرکت نموده و درس حقیقت و فدارکاری و ایثار و از جان گذشتگی و شهادت می آموزند.

و اینک این ما و این قیام خونین امام حسین (ع)، ما وارثان خون حسین ووارثان عاشورای حسین و وارثان آرمان ها و اهدف مقدس حسین (ع).

در عاشورا با حسین بودن دشوار بود و هنوز نیز دشوار است، مگر آنکه به حبل المتین عشق چنگ بزنی.

خون شهیدان کربلا هنوز می جوشد و ما را به روهروی ازمرام حسین (ع) و خونخواهی دعوت می نماید.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۶
کد خبر : 73720
بازدیدها: 422

پاسخی بگذارید »