چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حرکت در جهت اعتدال، محور رفتار پلیس باشد

danesheroz1 مهر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
حرکت در جهت اعتدال، محور رفتار پلیس باشد

دانش روز: استاندار البرز نیروی انتظامی را نیرویی همراه با مردم و در کنار مردم خواند و تاکید کرد: نیروی انتظامی نیرویی در مقابل مردم نیست

به گزارش دانش روز، سید طاهر طاهری با بیان این مطلب همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی و در صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی استان البرز، ضمن تبریک این هفته اظهار داشت: ضمن تاکید بر برخورد با متجاوزان به حریم عمومی و نوامیس مردم، برخورد قاطع با قاچاقچیان مواد مخدر، ریشه کن ساختن شرارتها و برقراری امنیت عمومی، کنترل ترافیک و تامین امنیت مردم یادآور می شوم که نیروی خدوم انتظامی نیرویی در مقابل مردم نیست بلکه نیرویی همراه و در کنار مردم است.

وی افزود: نیروی انتظامی پیش از آنکه نیروی نظامی باشد، یک نهاد اجتماعی است که وظیفه خطیر تامین امنیت عمومی را بر عهده دارد.
حرکت نیروی انتظامی، حرکتی رو به رشد است
نماینده عالی دولت در استان البرز حرکت نیروی انتظامی را حرکتی رو به رشد عنوان کرد و گفت: در سطح استان البرز نیز به واسطه تلاشها و خدمات ارزنده سردار گودرزی، فرمانده انتظامی استان البرز حرکت تکاملی نیروی انتظامی واضح و مشخص است.
طاهری با اشاره به اینکه مهمترین مطالبه مردم از حاکمیت، برقراری نظم و امنیت اجتماعی است، ادامه داد: اهمیت کار نیروی انتظامی در برقراری امنیت بر کسی پوشیده نیست چراکه امنیت پایه دوام و بقای یک جامعه است که در بستر آن می توان توسعه و پیشرفت کشور را رقم زد.
در نظام اسلامی، پیشگیری مقدم است
وی یادآور شد: در نظام اسلامی همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده است. در این راستا حرکت نیروی انتظامی باید در جهت پیشگیری از وقوع جرم و مقدم بر سایر امور باشد.
به گفته طاهری نیروی انتظامی با رویکرد فرهنگ سازی در جامعه و شیوه های کارآمد پیشگیری از وقوع جرائم باید از اساتید و صاحب نظران در رشته های مختلف؛ جامعه شناسی، روانشناسی، فرهنگی، مردم شناسی و تربیتی در رده های گوناگون بهره بگیرد.
استاندار البرز تصریح کرد: باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که عموم مردم در پیشگیری و برخورد با جرائم، نیروی انتظامی را همراهی کنند و خود را همراه و همکار نیروی انتظامی بدانند.
لازمه کار نیروی انتظامی، اقتدار همراه با تدبیر است
رئیس شورای تامین استان با تاکید بر اینکه لازمه کار نیروی انتظامی، اقتدار همراه با تدبیر و تعقل است، افزود: نیروی انتظامی بایستی همچون دولت، اعتدال در رفتار و سیاست ها را سرلوحه کار خود قرار دهد.
وی گفت: در شرایط کنونی که کشور به شدت نیازمند توسعه در همه ابعاد آن است، امنیت اساسی ترین زمینه ساز توسعه در کشور محسوب می شود. در این راستا برخوردهای اعتدال گرایانه توأم با تدبیر می تواند آینده روشنی را برای کشور ترسیم کند.
استاندار البرز در پایان سخنان خود به گزیده ای از سخنان دکتر روحانی، رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: همانگونه که رئیس جمهوری نیز تاکید داشته و دارند؛ امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ملت و  دولت باید دست در دست هم داده تا بتوانند پس از خلق «حماسه سیاسی»، «حماسه اقتصادی» را به فرمان مقام معظم رهبری خلق کنند.

یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۵
کد خبر : 65204
بازدیدها: 211

پاسخی بگذارید »