یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حرف اول و آخر نیروی انسانی در آموزش و پرورش

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
حرف اول و آخر نیروی انسانی در آموزش و پرورش

دانش روز: وزیر آموزش وپرورش از شکل گیری مهندسی نیروی انسانی در آموزش وپرورش و احساس نیاز نیروی انسانی برای ارتقای وضعیت خود خبر داد

به گزارش دانش روز، حمیدرضا حاجی بابایی بعد ازظهر امروز در هشتصدوهشتادوسومین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش در سالن جلسات دفتر وزارتی گفت: نیروی انسانی در آموزش وپرورش حرف اول و آخر را می زند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به راه اندازی دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: هر سال ۳۰ هزار نیرو بازنشسته می شوند که به جای آن ۲۵ هزار دانشجو باترکیب دو سوم نیروی مرد جذب دانشگاه فرهنگیان خواهند شد تا تعادل جنسیتی لازم در بخش نیروی انسانی موردنیاز این وزارتخانه ایجاد شود.

وی به اشتیاق و علاقمندی بسیاری از پذیرفته شدگان دانشگاه های مطرح کشور برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اشاره و اظهارکرد: معلمان در استاندارد صلاحیت های حرفه ای شرکت خواهندکرد و بااین وصف آموزشهای ضمن خدمت و نظام فناوری های جدید براساس نیاز و تقاضای آنان انجام خواهد شد.

حاجی بابایی بااشاره به نظام رتبه بندی معلمان ادامه داد: شورای عالی آموزش وپرورش ۳ سال فرصت دارد آیین نامه های مربوط دراین نظام را به رشته تحریر درآورد.

وی بااشاره به این مطلب که کسب رتبه های تعیین شده ، هر۵ سال یک بار اتفاق می افتد، اضافه کرد: ممکن است نیرویی ۳۰ سال کار کند، اماموفق به ورود به نظام رتبه بندی نشود، لذا فعالیت ها حرفه ای معلمان بسیار با اهمیت و ضروری است.

وزیر آموزش وپرورش یادآور شد: بیشترین تاکید برحرفه معلمی در کلاس است و هیچ راه دیگری جز نظام رتبه بندی وجود ندارد که بتواند فضایی ایجادکند تا هرکس توانمندی های خود را استاندارد سازد .

وی بیان کرد: معلم باید از خود تعریف داشته باشد و بداند چرا باید یکسری ارزش ها را به دست آورد و در اصل آیا به آن ها نیاز دارد یا ندارد؟

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به تعیین یکسری شاخص ها، آن را آغاز یک حرکت توصیف و تصریح کرد: اگر در بحث ارزشیابی به دنبال کیفیت هستیم باید تمامی مولفه های آموزش از قبیل ، معلم، دانش آموز و امکانات را با یکدیگر درنظر بگیریم.

منبع:پانا

 

 

 

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
کد خبر : 41524
بازدیدها: 140

پاسخی بگذارید »