چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش

حذف کنکور تا سال ۹۶ در صورت تصویب قطعی مجلس/برگزاری آزمون‌های ترمیمی برای فاقدان سوابق تحصیلی

danesheroz اسفند ۲, ۱۳۹۱ ۰

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بابیان اینکه در صورت تایید نهایی مجلس، تا سال ۹۶-۹۵ کنکور حذف می شود، گفت: برای آن دسته از افرادی که فاقد سوابق تحصیلی هستند، پیشنهاد شده است که آزمون های ترمیمی به صورت ملی برگزار شود

عبدالامیرعرفی  با اشاره به موافقت مجلس با یک فوریت قانون اصلاح حذف کنکور، اظهار کرد: در صورتی که این قانون به طور کامل نهایی و تایید شود، تا سال ۹۶-۹۵ کنکور برای همیشه حذف خواهد شد و جایگزینی سوابق تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه به میزان ۱۰۰ درصدی خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: زمانی که کنکور حذف شود، برای آن دسته از افرادی که مشمول سوابق تحصیلی نمی شوند و یا سوابق تحصیلی ندارند، پیشنهاد شده است که آزمون های ترمیمی و جبرانی در نوبتهای مشخصی به صورت ملی برای این افراد برگزار شود تا این افراد نیز بتوانند سوابق تحصیلی خود را کسب کنند.

 

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نحوه برگزاری آزمون های ترمیمی باید در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب و ابلاغ شود، افزود: در حال حاضر ما منتظر هستیم که این طرح یک فوریتی در صحن علنی مجلس به تصویب قطعی برسد و به آموزش و پرورش ابلاغ شود.

 

عرفی خاطرنشان کرد: براساس ابلاغیه ای که به آموزش و پرورش داده می شود، دستورالعملهای لازم برای برگزاری آزمون های ترمیمی در شورای عالی و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر آزمون های ترمیمی، موضوعیت ندارد، تاکید کرد: چون هنوز سوابق تحصیلی به ۱۰۰ درصد نرسیده است، نیازی به برگزاری این آزمون ها نیست، زمانی به برگزاری آزمون های ترمیمی نیاز خواهد بود که جایگاه سوابق تحصیلی در بحث کنکور به میزان صد درصدی رسیده باشد.

چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۴۳
کد خبر : 7461
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »